Ikea wycofuje produkt groźny dla dzieci
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 2 Października 2019

Ikea wycofuje niepozorny produkt. Śmiertelnie groźny dla dzieci

Ikea, jedna z najsłynniejszych na świecie sieciówek handlowych, wycofuje naprędce ze sprzedaży produkt. Ten stwarza śmiertelne zagrożenie dla małych dzieci. Ikea prosi o kontakt także tych, którzy już zdążyli produkt zakupić. Chodzi o zwrócenie niebezpiecznego towaru.

Ikea to bez wątpienia marka znana na całym świecie poprzez świadczenie swoich usług na terenie całego globu. Dlatego też problem, który właśnie opisujemy w poniższym artykule, jest tak palący. Sieć handlowa, która oferuje przede wszystkim możliwość zakupu sprzętu do wustroju domu, ale także inne sprzęty codziennego użytku wycofuje ze sprzedaży niepozorny produkt.

"Niepozorny" to słowo, które idealnie do niego pasuje. Mowa bowiem o śliniaczkach dla maluchów, które w Ikei znaleźć możemy pod nazwą Matvra. Te kupowane w dwupakach śliniaki w kolorach niebieskim i czerwonym stwarzają śmiertelne zagrożenie dla dziecka. Jak się bowiem okazuje, maluchy podczas użytkowania mogą się nimi udusić.

Rewolucja emerytalna. Przejdziesz na nią już nawet w wieku 53 latRewolucja emerytalna. Przejdziesz na nią już nawet w wieku 53 latCzytaj dalej

Ikea wycofuje produkt dla dzieci. Powód? Śmiertelnie niebezpieczny dla maluchów

Bynajmniej nie chodzi jednak o zbyt ciasne owinięcie śliniaka wokół szyi. Jak mówi Emelie Knoester, Business Area Manager w IKEA of Sweden, chodzi o szczególny element śliniaków - zatrzask, który mocuje produkt wokół szyi malucha. Zatrzask jest bowiem zbyt słabo umowocowany, przez co dziecko może go oderwać od całości śliniaka silnym pociągnięciem. Później już do tragedii niewiele potrzeba.

- Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeżeli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie - mówi Emelie Knoester.

Każdy, kto posiada wadliwy produkt, proszony jest o sieciówkę o kontakt. Najlepiej ze śliniakami przyjść do samego sklepu, gdzie obłsuga wyda pieniądze nawet bez okazywania paragonu. Po więcej informacji w sprawie Ikea przekierowuje pod numer telefonu 22 275 05 00 lub na stronę ikea.pl.

Warto dodać, że nie muszą się niczym martwić ci, którzy śliniaki Matvra zakupili w kolorach zielonym i żółtym, bądź we wzory w owoce i warzywa. W tych egzemplarzach zatrzask działa w odpowiedni sposób i dziecko nie będzie w stanie go wyrwać.

Sprawdzają, na co wydajesz 500 plus. Tysiące Polaków odcięli od finansowaniaSprawdzają, na co wydajesz 500 plus. Tysiące Polaków odcięli od finansowaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Polski aktor po latach dowiedział się, że wychowuje nie swoje dziecko. ”Dostałem niezłą lekcję od życia”
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News