BiznesINFO.pl Polska i Świat Iga Świątek wygrywa w Paryżu. Jednocześnie zgarnia wielkie pieniądze
WTA

Iga Świątek wygrywa w Paryżu. Jednocześnie zgarnia wielkie pieniądze

10 czerwca 2023
Autor tekstu: Paweł Makowiec

Iga Świątek po raz drugi z rzędu wygrała turniej Roland Garros w Paryżu. Oznacza to jednocześnie, że zgarnęła sporą kwotę pieniędzy w ramach nagrody za zwycięstwo.

Kolejne zwycięstwo Świątek

W Paryżu zakończył się kolejny finał zaliczanego do Wielkiego Szlema turnieju Roland Garros. Iga Świątek w emocjonującej rozgrywce pokonała Karolinę Muchovą 6:2, 5:7, 6:4 .

Jak podaje Wirtualna Polska, po bezproblemowym I secie Polka miała problemy w II partii finału, którą przegrała. W III secie nie poddała się i po początkowych problemach (i spowodowaniu nerwów u wielu kibiców) zdołała go wygrać .

Pula nagród była spora

Randze turnieju dorównują również nagrody przygotowane przez organizatorów. Jak informuje Onet, pula nagród w turnieju pań wynosiła 49,6 mln euro - w przeliczeniu jest to 220,22 mln zł .

Kwota łączna była większa od zeszłorocznej o 12,3 proc . Za samo zakwalifikowanie się do finału, Świątek i Muchova zagwarantowały sobie 1,15 mln euro, co daje ok. 5,1 mln zł.

Nagroda największa ze wszystkich

Z informacji Onetu wynika również, że kwoty nagród zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w przypadku turniejów wielkoszlemowych są już zrównane . Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na bonusy od organizatorów.

Portal Onet.pl podaje, że po zwycięstwie w Paryżu Iga Świątek zabierze ze sobą 2,3 mln euro nagrody . Po przeliczeniu na złotówki daje to ok. 10,21 mln zł. Nie oznacza to również, że liderka rankingu WTA zamierza się zatrzymywać - pod koniec czerwca w Bad Homburg w Niemczech czeka ją kolejny turniej.