laboratorium-pixnio-ca.garcia.s
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Kwietnia 2020

Reuters: Naukowcy opracowali antywirusową powłokę, która ma zapewnić ochronę przez 90 dni. W tym przed COVID-19

Hongkong: naukowcy stworzyli antywirusową powłokę polimerową, która może chronić przed koronawirusem nawet przez 90 dni - informuje Reuters.

Hongkong: projekt chroniący przed wirusami powstawał 10 lat

Badacze z Hongkongu opracowali środek MAP-1, którym można spryskiwać powierzchnie w miejscach publicznych, np. klamki, przyciski w windach i poręcze. Po użyciu środka na powierzchni tworzy się powłoka ochronna. Naukowcy z Uniwersytetu Nauki i Techniki w Hongkongu poinformowali, że na opracowanie tego środka potrzeba było 10 lat.

Jak działa wynalazek naukowców z Hongkongu? Po użyciu rozpyleniu środka powstaje powłoka, która zawiera miliony nanokapsułek z substancjami dezynfekującymi, które skutecznie eliminują bakterie, wirusy i grzyby i to długo po wyschnięciu warstwy.

Otwarcie galerii, hoteli, żłobków przedszkoli. Premier podał datyOtwarcie galerii, hoteli, żłobków przedszkoli. Premier podał datyCzytaj dalej

Wynalazek z Hongkongu bezpieczny dla ludzi

W odróżnieniu do najczęściej wykorzystywanych środków dezynfekujących, powłoka MAP-1 dodatkowo polepsza działanie polimerów, które uwalniają substancje odkażające przy kontakcie ciałem człowieka - twierdzą badacze z Hongkongu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Co ważne, naukowcy z Hongkongu zapewniają, że powłoka jest bezpieczna dla skóry i środowiska. Agencja Reutera informuje, że produkt przeszedł już testy kliniczne i został dopuszczony do użytku. W sklepach ma pojawić się w przyszłym miesiącu.

Hongkong dezynfekowany nowym środkiem

Agencja informuje też, że Hongkong już wykorzystuje ten wynalazek - środek został rozpylony w jednej z biedniejszych dzielnic miasta. Mieszkańcy budynków, gdzie zastosowano rozwiązanie, są zadowoleni i czują się bezpieczniej. Ale to nie wszystko - badacze poinformowali, że środek jest również stosowany w centrach handlowych, ośrodkach sportowych i szkołach w Hongkongu. Produkt ma być rozpowszechniany także do użycia domowego, w mniejszych opakowaniach.

Do tej pory w Hongkongu potwierdzono ponad 1000 przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 zmarły 4 osoby. W niedzielę nie wykryto ani jednego przypadku zakażenia.

GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemiiGW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik Ikei zakażony koronawirusem. Niepokojące wpisy w internecie, padły poważne zarzuty
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News