pilne
BIZNESINFO
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Marca 2020

Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Granice mogą zostać zamknięte w związku z epidemią koronawirusa. Rząd nie wyklucza takiego rozwiązania. Zespół zarządzania kryzysowego będzie dzisiaj dyskutował na ten temat - poinformował Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Granice zamknięte? Niewykluczone

Od 9.30 trwa spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego. W związku z narastającą epidemią koronowirusa rząd będzie się zastanawiał nad zamknięciem granic. Warto przypomnieć, że taką decyzję podjęła już Słowacja.

Zamknięcie granic ma być jednym z tematów, który będzie w agendzie piątkowego spotkania rządowego zespołu zarządzania kryzysowego - poinformował na antenie Radia Plus Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Liczba zarażonych wciąż lawinowo rośnie. Przekroczyła już pierwszą barieręLiczba zarażonych wciąż lawinowo rośnie. Przekroczyła już pierwszą barieręCzytaj dalej

Gdzie są granice bezpieczeństwa? To się dopiero okaże

Jak podaje Radio ZET, dzisiejsze posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego będzie poświęcone ocenie działań służb państwowych podejmowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa w stanie zagrożenia epidemicznego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast

Podczas audycji Michał Dworczyk został zapytany o ograniczenia w związku z rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, czyli wprowadzenie stanu epidemicznego. Szef KPRM poinformował, że informacje na ten temat zostaną przekazane na konferencji szefa resortu zdrowia i premiera. Jednak nie ma możliwości, by zostały zamknięte granice miast.

- Przedstawimy dokładne informacje. Na pewno nie będzie ograniczeń typu nałożenie kwarantanny strefowej, że jakieś miasto, gmina zostanie objęte kwarantanną. Nie ma takich przesłanek, nie ma takich potrzeb dzisiaj - powiedział Dworczyk na antenie Radia Plus.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce

W Polsce nadal rośnie liczba zarażonych koronawirusem, przekroczono już pierwszą barierę pół setki osób. Aktualnie potwierdzono 58 przypadków zakażenia. A z każdym dniem ich przybywa. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu liczba zarażonych w Polsce może dobić do poziomu z innych europejskich państw. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych oraz zamknięciu przedszkoli, szkół, żłobków, placówek kultury, muzeów i kin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na "7", droga jest zablokowana
  2. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News