Głosowanie korespondencyjne przedmiotem orędzia marszałka senatu
Facebook/Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Autor Maria Glinka - 24 Kwietnia 2020

Marszałek Senatu wygłosi dziś orędzie. Ogłosi ważne informacje dla każdego Polaka

Głosowanie korespondencyjne będzie przedmiotem orędzia marszałka senatu Tomasza Grodzkiego. Wystąpienie odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 na antenie TVP1.

Głosowanie korespondencyjne głównym tematem orędzia

Głosowanie korespondencyjne to kwestia, która budzi w ostatnim czasie duże zainteresowanie wśród opinii publicznej. W związku z tym marszałek senatu Tomasz Grodzi wygłosi dziś wieczorem orędzie, w którym poinformuje, na jakim etapie znajdują się senackie prace nad ustawą – podaje polsatnews.pl.

Propozycja autorstwa PiS zakłada wprowadzenie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja dla wszystkich obywateli. Po przegłosowaniu ustawy w sejmie debatę nad jej wdrożeniem rozpoczął senat. Od początku procedowania nad nowym aktem prawnym Grodzki podkreślał, że izba wyższa polskiego parlamentu maksymalnie wykorzysta czas na przeanalizowanie punktów ustawy. Senat ma na to 30 dni.

Biedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconychBiedronka wprowadza wyjątkowe produkty. Rewolucyjny krok sieci, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Konsultacje ze specjalistami

W środę marszałek zapowiedział, że odbędą się konsultacje z ekspertami ds. prawa wyborczego oraz epidemiologami, ponieważ w tle jest „gigantyczna, groźna, śmiertelna pandemia”.

Na ten moment do senatu dotarła opinia Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, która zdaniem Grodzkiego, z zawodu lekarza, „jest miażdżąca dla przeprowadzenia wyborów 10 maja”.

„Chcemy też wysłuchać pocztowców, którzy mają pracować przy wyborach, a zgłaszają mnóstwo pytań” – wyznał marszałek senatu.

Wiadomo już, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Konferencja ministra edukacjiWiadomo już, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Konferencja ministra edukacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News