Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > GIF natychmiastowo wycofuje lek Lingocain. Wykryto wadę jakościową
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 07.04.2021 02:00

GIF natychmiastowo wycofuje lek Lingocain. Wykryto wadę jakościową

Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 10.07.2019. Konferencja prasowa dotyczaca dostepnosci do lekow z udzialem Glownego Inspektora Farmaceutycznego Pawla Piotrowskiego.
Jan Bielecki/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest lek Lingocain

  • Dlaczego został wycofany z obrotu

  • Jakiej serii leku dotyczy komunikat GIF

Lingocain wycofany ze sprzedaży

Lingocain 2% (lidokaina) - lek znieczulający i przeciwarytmiczny został wycofany z obrotu na terenie całego kraju. GIF ma zasrzeżenie co do jego jakości.

Lingocain, którego substancją czynną jest lidokaina, ma działanie miejscowo znieczulające. Hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych i stosowany jest zwykle przez osoby z wadami serca.

Pełna nazwa leku to Lingocain 2% (Lidocaini hydrochloridum), 20 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań, 20 poj. 20 ml. Chodzi o konkretny numer serii - 20251011 z datą ważności 05.2023. Producentem leku i podmiotem odpowiedzialnym jest B. Braun Melsungen AG.

W leku Lingocain wykryto ciało obce

GIF podjął decyzję o wycofaniu leku w związku ze zgłoszeniem otrzymanym od hurtowni farmaceutycznej. Chodzi o podejrzenie braku spełnienia wymagań jakościowych dla wymienionej wyżej serii leku Lingocain.

Hurtownia podjęła decyzję o wszczęciu alarmu w związku z wykryciem ciała obcego w jednym z opakowań bezpośrednich - pojemniku 20 ml produktu leczniczego Lignocain 2% o nr serii 20251011.

W związku z wykryciem wady jakościowej GIF podjął decyzję o wycofaniu leku z obrotu na terenie całego kraju.

Tagi: leki