Donald Trump krytykuje Niemcy. Wszystko przez Nord Stream 2.
https://commons.wikimedia.org/Gage-Skidmore
Autor Kamila Jeziorska - 21 Czerwca 2020

Trump ostro bije w Niemców. Prezydent USA krytykuje Berlin za Nord Stream 2

Donald Trump w sobotę na wyborczym wiecu w Oklahomie skrytykował Niemcy za kupowanie energii od Rosji. Prezydent Stanów Zjednoczonych wskazał, że chodzi o gazociąg Nord Stream 2.

Donald Trump uderza w Niemcy

Donald Trump w trakcie swojego wyborczego wiecu w Oklahomie postanowił zaatakować Niemcy. Kością niezgody pomiędzy krajami jest współpraca gospodarcza Niemiec z Rosją w zakresie gazociągu Nord Stream 2. Donald Trump uznał, że sprzecznością jest ochrona przez Stany Zjednoczone Niemiec, podczas gdy Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów za energię płynącą z gazociągu Nord Stream 2. -Przepraszam, ale jak to działa?" - zapytał retorycznie.

Donald Trump jednocześnie potwierdził, że USA wycofają swoje wojska z Niemiec. Z 9,5 tys. żołnierzy część z nich ma trafić do Polski. Donald Trump argumentuje wycofanie wojsk amerykańskich tym, że Niemcy przeznaczają zbyt mało pieniędzy na obronność w ramach NATO. Podkreślił też, że Berlin ma lata "zaległych płatności" wobec USA - podaje TVN24.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Kościół na prośbę Morawieckiego rozesłał na cały świat nieprawdopodobny list. Agitacja, jakiej jeszcze nie było

Donald Trump vs. Nord Stream 2

Nie jest tajemnicą, że jako prezydent największego mocarstwa światowego, Donald Trump ma ogromne pole manewru do zablokowania budowy gazociągu Nord Stram 2. TVP Info wskazuje na to, że sankcje nałożone w grudniu 2019 roku zamroziły budowę Nord Stream 2 na jej końcowym odcinku. Dziennikarze TVP Info podkreślają, że kolejne sankcje mogą nie tylko odwlec realizację projektu, ale stać się gwoździem do jego trumny.

W działaniach przeciwko Nord Stream 2 Donald Trump jest wspierany przez Polskę. Dla naszego kraju budowa gazociągu między Niemcami, a Rosją oznacza zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego Europy Środkowej i Wschodniej, a także uzależnienie od gazu dostarczanego z Rosji. To zdecydowanie wzmocniłoby pozycję Rosji w Europie. USA z kolei nie tylko chcą, zdaniem TVP Info, pomóc Polsce w walce z dominacją rosyjską, ale także rozpocząć ekspansję gazową w tym regionie Europy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News