CNN w rozmowie z Mateuszem Morawieckim o polskich działaniach w związku z koronawirusem
Flickr/Josh Hallett
Autor Maria Glinka - 20 Marca 2020

Morawiecki rozmawiał z CNN. Premier tłumaczył zachowanie polskiego rządu

CNN poprosiło o komentarz premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wdrażanych w Polsce środków ostrożności w związku z szerzeniem się koronawirusa. Polityk tłumaczył decyzję rządu o zamknięciu granic i przyznał, że szczyt zachorowań dopiero nadciąga.

CNN przepytała Morawieckiego

CNN, amerykańska telewizja informacyjna, przeprowadziła dzisiaj wieczorem wywiad z premierem Polski. W trakcie rozmowy Morawiecki tłumaczył zamknięcie granic państwa względami bezpieczeństwa - to spoza Polski napływa większość zakażeń. Wyraził przekonanie, że wdrażane przez rząd rozwiązania są skuteczne, ponieważ w Polsce jest dużo mniej zachorowań na COVID-19 niż w krajach ościennych – podają fakty.interia.pl.

ZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaCzytaj dalej

Nie obyło się jednak bez obaw. Premier oznajmił, że zdaje sobie sprawę, że najgorsze chwile dopiero nadejdą, ponieważ Polska znajduje się jeszcze przed szczytem liczby zakażeń, która może sięgnąć nawet kilku lub kilkunastu tysięcy.

WHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaWHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Kilka słów o gospodarce

Premier, który przedtem pełnił rolę szefa resortu finansów, zdecydowaną część rozmowy poświęcił sprawom gospodarczym. Wyjaśnił, że w obliczu szerzącej się pandemii niezbędna jest ochrona miejsc pracy i przedsiębiorstw. Morawiecki przyznał, że koronawirus sprowadził prawdziwe „trzęsienie ziemi” na polską gospodarkę.

Zapytany o porównanie z kryzysem finansowym w 2008 r. oznajmił, że wydarzenia te mają zupełnie inny charakter. Skala obecnych zagrożeń dla światowego rynku jest, zdaniem premiera, zdecydowanie większa, ponieważ doszło do zakłóceń w łańcuchu dostaw w gospodarce światowej.

Morawiecki oznajmił, że pokłada duże nadzieje w skoordynowanym działaniu w ramach Unii Europejskiej. Pochwalił Europejski Bank Centralny za szybką i zdecydowaną reakcję w postaci skupowania obligacji z rynku czy uruchomienia kolejnej rundy LTRO (długoterminowego refinansowania operacji, które ułatwia podtrzymanie płynności). Ma również nadzieję, że Wspólnota mądrze użyje nowych funduszy do walki z koronawirusem – podają wiadomosci.dziennik.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  2. Nie żyje Emil Karewicz. Przeprowadzenie uroczystości pogrzebowych będzie utrudnione przez epidemię koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News