Bon turystyczny w nowym kształcie
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 11 Czerwca 2020

Nowa propozycja w sprawie bonu turystycznego. Miałoby go dostać znacznie więcej osób

Bon turystyczny w nowym kształcie proponuje Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem voucher na wakacje powinien przysługiwać każdemu, kto płaci podatki. W trakcie spotkania wyborczego odniósł się także do dalszej pomocy dla branży turystycznej w ramach tarczy antykryzysowej.

Bon turystyczny według Kosiniaka-Kamysza

Bon turystyczny w formule zaproponowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę dzieli społeczeństwo -tak uważa jego kontrkandydat Władysław Kosiniak-Kamysz. W trakcie wystąpienia w Trębkach Nowych (woj. mazowieckie) lider PSL przedstawił własną propozycję vouchera na wakacje.

Jego zdaniem bon turystyczny powinien opiewać na 1000 zł, jeśli Polacy mieliby faktycznie wesprzeć branżę turystyczną. I co ważniejsze – miałby przysługiwać każdemu, kto płaci podatki. „Nie może być podziału na lepszy i gorszy sort” – wyznał Kosiniak-Kamysz, cytowany przez Puls Biznesu.

Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandatyJazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandatyCzytaj dalej

Bon turystyczny dyskryminuje obywateli

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego byłby niesprawiedliwy. „Nie zgadzam się na dyskryminację seniorów, którzy chcą pojechać do sanatorium (…) nie zgadzam się na dyskryminowanie tych, którzy płacą podatki w Polsce i ciężko pracują, a nie mają jeszcze dzieci” – przyznał prezes PSL.

„Koniec dzielenia, trzeba dowartościować ludzi ciężkiej pracy” – podsumował i obiecał, że zgłosi swoje poprawki do bonu turystycznego w kształcie zaproponowanym przez Andrzeja Dudę.

Ważna decyzja sądu dla wielu klientów mBanku. Dostaną dodatkowe wsparcieWażna decyzja sądu dla wielu klientów mBanku. Dostaną dodatkowe wsparcieCzytaj dalej

Pomoc dla branży turystycznej

W trakcie spotkania wyborczego zaprezentował plan działania ratunkowego dla branży turystycznej, który powinien zostać wdrożony w ramach tarczy antykryzysowej. „Po pierwsze, umorzyć składki ZUS na kolejne trzy miesiące” – wyznał lider PSL i obiecał, że zgłosi taką poprawkę. Dalsze wsparcie miałoby jego zdaniem polegać na wprowadzeniu dobrowolnego ZUS-u i linii kredytowej, dzięki której zachowana jest płynność gotówki, niezbędna do wypłaty pensji pracownikom czy opłacenia usługi.

Poza tym, Kosiniak-Kamysz podkreślił, że należy skupić się na utrzymaniu jak najwięcej miejsc pracy. Jego zdaniem byłoby to możliwe, gdyby „wnioski o pomoc byłyby szybciej rozpatrywane”.

Wzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejWzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News