Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Świetne wieści dla klientów popularnego banku. Będą mogli odetchnąć z ulgą
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:56

Świetne wieści dla klientów popularnego banku. Będą mogli odetchnąć z ulgą

BNP Paribas chce chronić swoich klientów. Zaproponował im nową usługę.
pxhere.com

BNP Paribas chce chronić swoich klientów

Cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejszym aspektem życia każdego człowieka. Ogół technik mających chronić dane osobowe użytkowników sieci rozwija się coraz bardziej. BNP Paribas na swojej stronie internetowej podaje, że w ciągu 30 min. wykorzystywanych jest 20 proc. skradzionych danych osobowych. Nic dziwnego, że postanowił zatroszczyć się o dane swoich klientów.

BNP Paribas we współpracy z BIK i Experian stworzył Pakiet Cyber BNP Paribas, który ma za zadanie chronić klientów przed cyberprzestępstwami. Cyber BNP Paribas zapewnia dostęp do dwóch usług, które chronią przed wyłudzeniem danych osobowych i czuwają nad ich bezpieczeństwem. Każda z nich pochodzi od innego partnera BNP Paribas pomagającego w tworzeniu usługi.

BNP Paribas we współpracy z BIK i Experian

Pierwszą usługą oferowaną w ramach Pakietu Cyber BNP Paribas jest Bezpieczna tożsamość, którą zapewnia Experian. Firma oferuje klientom banku monitorowanie tzw. darknetu przez cały czas. To właśnie na czarnym rynku internetu sprzedawane są dane osobowe, które zostały wykradzione z różnych źródeł, np.: portali społecznościowych czy sklepów internetowych. Bezpieczna tożsamość zapewni klientom BNP Paribas pomoc w razie wykradnięcia ich danych oraz poinformuje ich o tym, że takie coś miało miejsce.

Drugą usługą oferowana w ramach Cyber BNP Paribas jest Alerty BIK, które stanowią ostrzeżenia w formie SMS i e-mail o próbach wyłudzenia kredytu, pożyczki przy użyciu danych osobowych klienta. Bank obiecuje, że w przypadku wyłudzenia, BIK zapewni ofierze cyberprzestępstwa pomoc.