BiznesINFO.pl

pxhere.com

Świetne wieści dla klientów popularnego banku. Będą mogli odetchnąć z ulgą

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

BNP Paribas chce chronić swoich klientów

Cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejszym aspektem życia każdego człowieka. Ogół technik mających chronić dane osobowe użytkowników sieci rozwija się coraz bardziej. BNP Paribas na swojej stronie internetowej podaje, że w ciągu 30 min. wykorzystywanych jest 20 proc. skradzionych danych osobowych. Nic dziwnego, że postanowił zatroszczyć się o dane swoich klientów.

BNP Paribas we współpracy z BIK i Experian stworzył Pakiet Cyber BNP Paribas, który ma za zadanie chronić klientów przed cyberprzestępstwami. Cyber BNP Paribas zapewnia dostęp do dwóch usług, które chronią przed wyłudzeniem danych osobowych i czuwają nad ich bezpieczeństwem. Każda z nich pochodzi od innego partnera BNP Paribas pomagającego w tworzeniu usługi.

BNP Paribas we współpracy z BIK i Experian

Pierwszą usługą oferowaną w ramach Pakietu Cyber BNP Paribas jest Bezpieczna tożsamość, którą zapewnia Experian. Firma oferuje klientom banku monitorowanie tzw. darknetu przez cały czas. To właśnie na czarnym rynku internetu sprzedawane są dane osobowe, które zostały wykradzione z różnych źródeł, np.: portali społecznościowych czy sklepów internetowych. Bezpieczna tożsamość zapewni klientom BNP Paribas pomoc w razie wykradnięcia ich danych oraz poinformuje ich o tym, że takie coś miało miejsce.

Drugą usługą oferowana w ramach Cyber BNP Paribas jest Alerty BIK, które stanowią ostrzeżenia w formie SMS i e-mail o próbach wyłudzenia kredytu, pożyczki przy użyciu danych osobowych klienta. Bank obiecuje, że w przypadku wyłudzenia, BIK zapewni ofierze cyberprzestępstwa pomoc.

Tagi:

ochrona danychdane osobowecyberprzestępstwo

Podobne artykuły

Finanse

Sprawa podatku od nieruchomości. Jest raport Instytutu Finansów
Czytaj więcej >

Finanse

Otrzymałeś darowiznę, to lepiej zadbaj o formalności. NSA nie pozostawia wątpliwości, posypią się kary
Czytaj więcej >

Finanse

Rząd zapewnia, wypłaty „trzynastek” ruszą już niebawem. Niektórzy seniorzy otrzymają pieniądze przed świętami
Czytaj więcej >

Finanse

Emerytura może być wyższa. Możesz przeliczyć, ile przeleje ci ZUS
Czytaj więcej >

Finanse

Zrobisz remont domu i odliczysz w PIT nawet 53 tys. zł. Sprawdzamy założenia ulgi termomodernizacyjnej
Czytaj więcej >

Finanse

Dzisiaj ostateczny termin złożenia dokumentów ZUS dla tysięcy Polaków. Zapomnisz i narazisz się na kary
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]