BiznesINFO.pl
Biedronka wprowadza do sprzedaży książkę o Gangu słodziaków

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Hitowa akcja Biedronki powraca na półki. W sieciówkach znów szał, zadowolone będą przede wszystkim dzieci

5 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Do Biedronki powróci Gang słodziaków, ale w nieco odmienionej postaci. Z okazji Światowego Dnia Środowiska (5 czerwca) Biedronka oferuje edukacyjną książkę o maskotkach, która przybliży najmłodszym zagadnienia ekologiczne.

Książka o Gangu słodziaków już do kupienia w Biedronce

Gang słodziaków w dalszym ciągu cieszy się duża popularnością wśród dzieci, dlatego Biedronka postanowiła wykorzystać maskotki na potrzeby edukacyjne. Dzięki nowej inicjatywie sieci handlowej najmłodsi będą mogli poznać zasady dbania o środowisko w towarzystwie Gangu słodziaków.

Na regałach sklepowych można już znaleźć już książkę Słodziakach, która przybliża tematykę segregacji odpadów i smogu oraz prawidłowego zachowywania się w lesie. Jej regularna cena to 9,99 zł – podaje next.gazeta.pl.

Specjalna oferta w Biedronce

Na 5 czerwca, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Środowiska, Biedronka zaplanowała specjalną promocję. Książkę o Gangu słodziaków będzie można zakupić za 1 zł przy zakupach o wartości co najmniej 149 zł. Biedronka przekaże złotówkę z każdej książki na rzecz Stowarzyszenia Czysta Polska.

„Edukacja najmłodszych przez działania Słodziaków wynika z podejścia Biedronki do kwestii dobrostanu środowiska naturalnego, który jest jednym z naszych filarów odpowiedzialności społecznej biznesu. Realizujemy podjęte zobowiązania między innymi poprzez np. przekazywanie niesprzedanej żywności, segregowanie odpadów czy też wspieranie organizacji społecznych” – wyznała Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka.

5 czerwca - Światowy Dzień Środowiska 

Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez ONZ w 1972 r. To właśnie 5 czerwca każdego roku w ponad 100 państwach przypominane są hasła związane z ochroną środowiska.

ONZ wprowadziło także inne dni okolicznościowe związane ze środowiskiem naturalnym. 21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów, a dzień później – Światowy Dzień Wody. Na 22 kwietnia przypada z kolei Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, a na 17 czerwca – Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą.

Tagi:

BiedronkaEkologia

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

sklep Lidl

Handel

Niedziele handlowe. W grudniu będzie więcej okazji do zakupów

Czytaj więcej >
Zakupy

Handel

Nowelizacja ustawy o prawach konsumenta. Konieczność podawania ceny przed obniżką

Czytaj więcej >
pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >