Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bank Żywności zbiera dary dla uchodźców na pl. Bankowym w Warszawie
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 04.03.2022 01:00

Bank Żywności zbiera dary dla uchodźców na pl. Bankowym w Warszawie

Bank Żywności SOS-Iberion-Warszawa
Biznes Info

Bank Żywności SOS w Warszawie zbiera żywność dla uchodźców, którzy opuścili Ukrainę z powodu wojny. Potrzebne są przede wszystkim produkty z długim terminem ważności - przynaje szefowa PR Banku Żywności SOS w Warszawie Katarzyna Śniegocka w rozmowie z biznesinfo.pl.

W dniach 4-5 marca 2022 r., na pl. bankowym w Warszawie w godz. 11.00 - 20.00 Bank Żywności zbiera produkty żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla uchodźców, którzy opuścili Ukrainę, szukając schronienia w Polsce.

Jakie produkty są najbardziej potrzebne?

- Najbardziej potrzebna jest żywność z długim terminem ważności, która nie wymaga przechowywania w lodówkach - mówi nam Katarzyna Śniegocka. - Potrzebny jest olej, konserwy, pieczywo chrupkie. Wszystko to, co możemy łatwo przekazać do ośrodków pomocy dla uchodźców.

Produkty zebrane przez Bank Żywności będą przekazywane do ośrodków, które zdecydowały się przyjąć uchodźców i będą potrzebowały pomocy z wyżywieniem. - W celu otrzymania pomocy należy zwrócić się z prośbą do Banku Żywności, który przekaże odpowiednie produkty - informuje szefowa PR.

Bank Żywności przyjmuje dary w różnej formie

Poza dniami, kiedy dary można przekazać na pl. Bankowym, chętni mogą też przywieźć je bezpośrednio do siedziby w Regułach (adres: Reguły Logistic Park, ul. St. Bodycha 97, Reguły, 05-820 Piastów 1).

Organizacja przyjmuje także dary pieniężne. Odpowiednie dane znajdziemy na stronie bzsos.pl.

Tagi: pomoc