Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > W najbliższych tygodniach z rynku znikną dwie bankowe marki. Ważne informacje dla klientów
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:41

W najbliższych tygodniach z rynku znikną dwie bankowe marki. Ważne informacje dla klientów

Banki wycofują się
Obraz Peggy und Marco Lachmann-Anke z Pixabay

Ważne bankowe marki znikają

W nadchodzących tygodniach z polskiego rynku bankowego znikną dwie marki finansowe. Chodzi o T-Mobile Usługi Bankowe oraz o BGŻ Optima. 

T-Mobile Usługi Bankowe zostaną włączone w struktury Alior Banku. Proces został zaplanowany na 29 listopada. Jak czytamy w portalu Bankier.pl, wszystkie usługi i produkty uruchomione w ramach TMUB zostaną przeniesione na platformę bankowości internetowej Alior Online oraz do aplikacji Alior Mobile. Dotychczasowa strona bankowości internetowej oraz aplikacja TMUB zostanie wyłączona.

Specjalistyczny portal wskazuje, że w trakcie pierwszego logowania do nowej bankowości Alior Banku, dotychczasowi klienci TMUB będą poproszeni o podanie loginu i hasła z dotychczasowej bankowości, a na podany podczas zakładania konta numer telefonu przyjdzie SMS z kodem, który należy przepisać.

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?2. Czy masz w zwyczaju gotować rosół na udkach od kurczaka? Popełniasz kardynalny błąd, ostrzegają wybitni kucharze3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

Jak wskazuje Bankier w bankowości elektronicznej obowiązywać będą dotychczasowe loginy i hasła, jednak klienci będą mieli możliwość skorzystania z tzw. loginu przyjaznego. Osoby, które chcą mieć dostęp do bankowości mobilnej będą musiały pobrać aplikację Alior Online w swoim smartfonie lub tablecie.

Jak informuje Alior bank, fuzja TMUB z główną siecią spowoduje, że klienci T-Mobile uzyskają dostęp do ponad 700 oddziałów stacjonarnych banku.

Uwaga na oszustów

Alior Bank ostrzega klientów, by uważali na oszustów. Bank prosi, aby nie podawać nigdzie, poza oficjalną stroną bankowości internetowej, swojego loginu i hasła.

Alior zaznacza także, że klienci TMUB nie powinni próbować się logować do bankowości Alior Banku przed 29 listopada. Instytucja bankowa wskazuje, że oszuści polują na dane osobowe, a moment migracji może być szczególnie niebezpieczny.

Zmiany w BGŻ Optima

Na 4 grudnia zaplanowano likwidację systemu Pl@anet, w którym działa bank BGŻ Optima. Klienci tej marki zostaną przeniesieni do nowej platformy GOoptima. Cytowany przez portal Bankier.pl bank wskazuje, że migracja między platformami ma być prosta i bezproblemowa. Dla klientów przygotowano nową stronę internetową gooptima.pl, a klienci będą mogli logować się dotychczasowymi loginami i hasłami, które będzie można zmienić po pierwszym logowaniu.

Nowy serwis będzie uboższy o funkcje znane z systemu Pl@net. Jest to zgodne ze zmianami jakie bank przeprowadził we wrześniu tego roku.

Serwis GOoptima nie będzie oferował możliwości założenia nowych lokat oraz zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych.