By https://fshoq.com, CC BY 4.0
https://fshoq.com/pl/darmowe-zdjecia/p/213/badanie-medyczne-z-lekarzem-doktorem
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Lutego 2020

Badanie na koronawirusa ma kosztować 500 złotych? Zarządzenie warszawskiego szpitala wywołuje oburzenie

Badanie na koronawirusa płatne? Tak wynika z zarządzenia Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Dokument krąży po sieci i wywołuje niemałe oburzenie, a posłowie opozycji oczekują wyjaśnień od rządu.

Badanie na koronawirusa wycenili na 500 złotych

Za badanie na koronawirusa zapłacimy sami? Media społecznościowe żyją fotografią zarządzenia Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Z dokumentu z dnia 5 lutego 2020 r. wynika, że badanie na koronawirusa RNA 2019-nCoV metodą PCR to koszt 500 złotych. Rozporządzenie nie definiuje tego, kto ma ponieść koszty badania. Można jedynie przypuszczać, że ma to być pacjent zgłaszający się na takie badanie.

badanie na koronawirusa

Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomyWystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomyCzytaj dalej

PO żąda wyjaśnień ws. badania na koronawirusa

Na reakcję opozycji nie trzeba było czekać. We wpisie na Twitterze Sławomir Nitras, poseł Platformy Obywatelskiej oczekuje wyjaśnień od premiera Mateusza Morawieckiego i szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego. "Czy możecie wreszcie się do tego odnieść? Czy to prawda, że potencjalni chorzy mają płacić za badania?" - pyta Nitras na Twitterze. I zaznacza, że taka kwota zniechęci do badania na koronawirusa.

badanie na koronawirusa

Wiceminister zdrowia: badanie na koronawirusa jest bezpłatne

Ale przedstawiciele rządu zapewniają, że badanie na koronawirusa jest darmowe. - W tej chwili każdy pacjent, który trafia do szpitala z podejrzeniem objawów zarażenia koronawirusem ma badanie bezpłatne - powiedział w rozmowie z Radiem ZET Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia i pełnomocnik rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego.

A koronawirus sieje spustoszenie na całym świecie. Zgodnie z danymi z wtorku 25 lutego rano, zarażonych jest ponad 80 tysięcy osób. Zmarło 2698 osób.

Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  4. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  5. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News