Antycovid Expo targi w krakowie
Wikimedia Commons Stanisław Rozpędzik CC4.0
Autor Konrad Karpiuk - 11 Października 2020

Kraków zorganizuje specjalne targi. Mają pomóc najbardziej dotkniętym przez pandemię branżom

Antycovid Expo to pierwszego tego typu targi w Polsce. W Krakowie zostaną zaprezentowane technologie, które przydadzą się w trakcie pandemii. Udział mają wziąć branże, które odniosły największe straty w trakcie pandemii.

Antycovid Expo w Krakowie już niedługo

Na Antycovid Expo wystawi się 145 wystawców, którzy zaprezentują robota wykorzystującego wirtualna rzeczywistość do dezynfekcji przestrzeni, czy tunel do dezynfekowania wózków sklepowych. Mają odbyć się w dniach 14-15 października i pomóc właścicielom i administratorom lokali usługowych (kawiarnie, sklepy, biura, zakłady pracy etc.) poprawić bezpieczeństwo oraz komfort pracowników i klientów.

UE naciska coraz bardziej. Samochody spalinowe zostaną zakazane szybciej niż myśliszUE naciska coraz bardziej. Samochody spalinowe zostaną zakazane szybciej niż myśliszCzytaj dalej

- Na pomysł zorganizowania takich targów wpadliśmy, gdy sami szukaliśmy najlepszych sposobów zabezpieczenia wydarzeń odbywających się w hali EXPO Kraków. W internecie jest bardzo dużo informacji o środkach dezynfekcyjnych i technologiach oczyszczania przestrzeni, ale trzeba przedrzeć się przez mnóstwo danych i sprawdzać wiarygodność tych doniesień. Mamy nadzieję, że nasze targi ułatwią znalezienie najlepszych rozwiązań - mówiła dla PAP prezes targów, Grażyna Grabowska.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przełomowy wyrok sądu. Jednak nie wszyscy będą musieli wymieniać prawa jazdy
2. Dlaczego warto jeść śliwki? Powodów jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać
3. Polacy masowo wycofują pieniądze z banków. Strach narasta coraz bardziej

Już od 15 października zakupy na zupełnie innych zasadach. W pewnych godzinach po prostu pocałujesz klamkęJuż od 15 października zakupy na zupełnie innych zasadach. W pewnych godzinach po prostu pocałujesz klamkęCzytaj dalej

Na Antycovid Expo zobaczymy rozwiązania technologiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Jak pisze Puls Biznesu, Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne są skierowanie nie tylko do przedsiębiorców, ale także do zwykłych Polaków, którzy chcą chronić siebie i swoich bliskich przed zarażeniem COVID-19. Dlatego też będzie można zobaczyć również środki bezpieczeństwa osobistego oraz sprzęt do wykorzystania w domu.

Wśród sprzętu, który pojawi się na targach, będzie m.in. dwustopniowy system dezynfekcji lampami UV-C, a także różnego rodzaje środki antywirusowe. Puls Biznesu wspomina także o bramce do dezynfekcji rozprzestrzeniającej mgiełkę dezynfekującą odzież i obuwie, automatyczne dozowniki do rąk i bezdotykowe termometry na podczerwień, które alarmują, gdyby do lokalu weszła osoba z gorączką.

Polacy masowo wycofują pieniądze z banków. Strach narasta coraz bardziejPolacy masowo wycofują pieniądze z banków. Strach narasta coraz bardziejCzytaj dalej

Co więcej, wstęp na targi jest bezpłatny. Ograniczona będzie jednak ilość osób, które będą mogły znajdować się w tym samym czasie na targach. Limit wynosi 3200 osób, choć jak przyznała prezes targów, nawet nie spodziewa się takiej ilości osób. Antycovid Expo odbędzie się w hali EXPO Kraków, a patronat honorowy nad nim objął marszałek województwa małopolskiego, prezydent Krakowa i ministerstwo rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  2. Uratowało go salto. Kierująca pomyliła gaz z hamulcem
  3. Dzięki nowej ustawie obniżone świadczenia zostaną wyrównane. Zmiany potwierdził już minister
  4. Już od 15 października zakupy na zupełnie innych zasadach. W pewnych godzinach po prostu pocałujesz klamkę
  5. Jeśli masz aplikacje z tej listy, natychmiast je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożone
  6. Zupełnie nieznane, cudowne zastosowanie soku z żurawiny. Jest zbawienny przy bardzo poważnej dolegliwości

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News