13. emerytura nie dla wszystkich
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 11 Stycznia 2020

13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem

W związku z tym, że 13. emerytura będzie wypłacana na przełomie marca i kwietnia, wiele osób niestety nie będzie mogło otrzymać świadczenia. Wiele osób uważa, że to jawna niesprawiedliwość wobec tych, którzy zostaną pominięci.

13. emerytura ominie tych Polaków, którzy przejdą na emeryturę w 2020 r. lecz dopiero po przełomie marca i kwietnia. Oznacza to, że jeżeli ktoś urodził się po 31 marca i wiek emerytalny osiągnie w kwietniu bądź później, to nie otrzyma świadczenia trzynastego.

13. emerytura źródłem problemów

Rząd przewiduje, że 13. emerytura powędruje w 2020 r. do 9,8 mln osób na co przeznaczone ma być 11,75 mld zł. Rząd nie przewiduje jednak wypłat dla osób, które wiek emerytalny osiągną po dacie 31 marca 2020 roku. Takie osoby na dodatkowe świadczenie muszą czekać do roku 2021. We wszystkich kolejnych latach sytuacja będzie wyglądała tak samo, to znaczy że osoby urodzone po 31 marca najczęściej będą zmuszone czekać do kolejnego roku rozliczeniowego.

13. emerytura ma być wypłacana ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego i ma wynosić tyle, co najniższe świadczenie emerytalne w Polsce, czyli 1200 zł brutto. Pieniądze mają powędrować do wszystkich emerytów, niezależnie od wysokości otrzymywanego przez nich świadczenia.

Zasiłek chorobowy dopiero po pół roku? ZUS każe czekać, Polacy pilnie szukają pomocyZasiłek chorobowy dopiero po pół roku? ZUS każe czekać, Polacy pilnie szukają pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Już po finale WOŚP wystosował ważny apel do wszystkich Polaków. Cały kraj powinien go przeczytać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News