Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Zadbasz o zdrowie z nowym programem, rząd już zapowiedział. Od czerwca 500 zł dla dorosłych
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 20.05.2021 02:00

Zadbasz o zdrowie z nowym programem, rząd już zapowiedział. Od czerwca 500 zł dla dorosłych

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.
fot. Arkadiusz Ziolek / EAST NEWS

500 plus na zdrowie ominie dzieci - wynika z najnowszych zapowiedzi ministerstwa zdrowia. Zdrowotne 500 plus ma przysługiwać osobom, które ukończyły 40. rok życia i umożliwić profilaktykę chorób zaniedbanych w dobie pandemii koronawirusa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest "500 plus na zdrowie"

  • Do kogo jest skierowane

  • Gdzie znajdziemy bon na zdrowie

500 plus na zdrowie już za chwilę

500 plus od początku swojego funkcjonowania kojarzyło się ze świadczeniem socjalnym skierowanym do dzieci. Budzące kontrowersje 500 plus znajdzie swoje odzwierciedlenie w resorcie zdrowia.

Minister zdrowia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zdradził, że jego resort pracuje nad stworzeniem programu "500 plus na zdrowie". Program ma być skierowany do Polaków, którzy ukończyli 40. rok życia.

Z zapowiedzi wynika, że ma ukierunkować ochronę zdrowia w kraju na profilaktykę i leczenie chorób po pandemii koronawirusa. Ma także sprawdzić stan zdrowotny Polaków, który zszedł na drugi plan przez COVID-19.

500 plus od ministerstwa zdrowia ma umożliwić przeprowadzenie badań diagnostycznych jego beneficjentom. Można to będzie zrobić nie tylko w ramach NFZ, ale również w placówkach prywatnych.

500 plus dla dorosłych

Zdrowotne 500 plus nie przewiduje określonego katalogu dostępnych badań. Te mają być uzależnione od historii medycznej pacjenta, a także wieku oraz płci. Szef resortu zaleca wykonanie mammografii oraz cytologii w przypadku kobiet. Z kolei dla mężczyzn zalecane jest badanie prostaty.

Bon w ramach "500 plus na zdrowie" będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Odebrać go można poprzez serwis pacjent.gov.pl, który w obecnym czasie zyskał na ogromnej popularności.

Szczegóły programu mamy poznać już w czerwcu 2021 r. W ramach zdrowotnego 500 plus zniesione mając zostać także limity przyjęć do lekarzy.

Przypomnijmy, że o 500 plus od resortu zdrowia mówił już jego rzecznik, Wojciech Andrusiewicz. Wówczas określił go "planem odbudowy zdrowia Polaków".

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]