Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 13.10.2019. Wybory parlamentarne 2019. Glosowania w komisjach wyborczych.
Jan Bielecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Maja 2020

Nieoficjalnie: Wybory 10. maja się nie odbędą, ale cisza wyborcza i tak będzie obowiązywać w weekend

Wybory prezydenckie nie odbędą się 10 maja, ale w sobotę i niedzielę będzie obowiązywać cisza wyborcza - donosi nieoficjalnie Onet, powołując się na źródła w Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie przesunięte

W czwartek Sejm przyjął ustawę o głosowaniu korespondencyjnym. Choć jeszcze nie zostało to oficjalnie ogłoszone, to wybory prezydenckie nie odbędą się w niedzielę 10 maja. Ale cisza wyborcza i tak ma obowiązywać przez weekend. PKW twierdzi, że prawo nie pozwala na usunięcie ciszy wyborczej, ponieważ oficjalną datą wyborów prezydenckich jest najbliższa niedziela.

Rz: Rekompensaty pod znakiem zapytania. Rząd rakiem wycofuje się z zapowiedzi, możesz zapłacić więcejRz: Rekompensaty pod znakiem zapytania. Rząd rakiem wycofuje się z zapowiedzi, możesz zapłacić więcejCzytaj dalej

Karty wyborcze PiS-u bezużyteczne

Z informacji Onetu wynika, że w nowych wyborach prezydenckich nie będzie można używać kart wyborczych, które rząd PiS zlecił do druku na majowe głosowanie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

W normalnych okolicznościach to Państwowa Komisja Wyborcza odpowiada za zamówienie druku kart wyborczych, jednak rząd PiS-u odsunął PKW z przygotowań wyborów prezydenckich i sam zamówił karty. Rozmówcy Onetu podkreślają, że karty zamówione przez PiS były niezgodne ze wzorem kart wyborczych opracowanych przez PKW.

Karty kosztowały miliony

Ale to nie wszystko. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapewniał, że za druk kart odpowiada państwowa spółka Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Problem polega na tym, że tak nie było. Onet donosi, że zamówienie dostała prywatna spółka Samindruk z Brodnicy.

W poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywnościW poprzednim roku pietruszka, teraz inne warzywo. Ceny drastycznie rosną, mamy nowy symbol drożyzny żywnościCzytaj dalej

Wydrukowanie kart na dwie tury wyborów prezydenckich kosztowało budżet państwa zazwyczaj kosztuje 9 mln zł, jednak teraz te koszty musiały być znacznie wyższe, ze względu na ekspresowe przygotowania i dodatkowe opakowania na pakiety wyborcze. Wszystko wskazuje na to, że tony pakietów wyborczych będzie trzeba zniszczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  2. Koronawirus we Włoszech. Padły nowe rekordy dotyczące epidem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News