Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Włosi szykują się na wakacyjne wyjazdy. "Nie spędzimy lata na balkonie"
Radosław Święcki
Radosław Święcki 10.05.2020 02:00

Włosi szykują się na wakacyjne wyjazdy. "Nie spędzimy lata na balkonie"

Włochy szykują się do wakacyjnego sezonu
eastnews/Sowersby/REX Shutterstock

Włochy szykują się na wakacje

Ze słów premiera Giuseppe Conte wynika, że Włochy – mimo obecnej sytuacji – szykują się do wakacyjnego sezonu. - Tego lata nie spędzimy na balkonach, a piękno Włoch nie pozostanie w kwarantannie. Będziemy mogli pojechać nad morze, w góry, podziwiać nasze miasta – powiedział w rozmowie z „Corriere della Sera” włoski premier. W wywiadzie z włoskim dziennikiem, którego fragmenty podaje Polsat News, Conte podkreśla, że „byłoby pięknie, gdyby Włosi spędzili wakacje w Italii, choć w inny sposób, (przestrzegając) reguł ostrożności".

Szef włoskiego rządu zapowiedział również, że możliwe będzie różnicowanie łagodzenia restrykcji w zależności od sytuacji w poszczególnych regionach, zaznaczając jednak, że nie oznacza to, że „można robić, co się chce i podejmować lekkomyślne inicjatywy”.

Pytany o to, czy możliwe jest otwarcie, barów, restauracji i salonów fryzjerskich od przyszłego tygodnia, a nie jak pierwotnie planowano 1 czerwca, włoski premier odpowiedział, że istnieje możliwość uzgodnienia z regionami „pewnego przyspieszenie”.

Włochy czeka recesja?

W wywiadzie dla włoskiego dziennika szef rządu przekazał jednak rodakom również mniej optymistyczne informacje. Conte ocenił, że kraj czekają bardzo trudne miesiące w związku z gwałtownym spadkiem wzrostu gospodarczego, wskutek czego konsekwencje ekonomiczne będą bardzo bolesne.

Przypomnijmy, że od początku pandemii w lutym potwierdzono ponad 218 tys. zakażeń koronawirusem. Z powodu wirusa zmarło dotychczas 30 tys. osób.  Z kolei liczba wyzdrowień przekroczyła 100 tys.