Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 17.05.2020 02:00

Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem

By kkic - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2544051
By kkic - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2544051

Wakacje w Polsce spędzą niemal wszyscy

Ten rok jest inny niż wszystkie. Epidemia zmieniła nasze życie niemal pod każdym względem i nadal nie wiemy, kiedy i czy wrócimy do życia znanego sprzed epidemii. Wiadomo natomiast, że w tym roku większość osób, które planuje urlopy, spędzi wakacje w Polsce. Od lat popularnością cieszą się wyjazdy nad morze i nie inaczej będzie w tym roku. O ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Znoszenie kolejnych obostrzeń i uruchamianie poszczególnych sektorów gospodarki daje jednak nadzieję, że ten sezon dla branży turystycznej w Polsce nie będzie stracony. Czeka na to i turystyka, i turyści. Tym bardziej, że wakacje w Polsce to tak naprawdę jedyna realna opcja wyjazdowa. Ale masowe przyjazdy nad Bałtyk sprawiają, że przed samorządami trudne zadanie - zarówno pod względem logistycznym, jak i finansowym. Co zrobić, żeby na plażach było bezpiecznie?

Wakacje w Polsce z ograniczeniami. Czeka nas kolejka do wejścia na plażę?

Niektórzy samorządowcy z nadmorskich gmin już wiedzą, co trzeba zrobić. Ale pomysł jednego z nich nie spodoba się raczej turystom, którzy planują spędzić wakacje w Polsce, nad morzem. Okazuje się bowiem, że wprowadzenie wspomnianej idei w życie może sprawić, że nie wszyscy z plażowiczów znajdą sobie miejsce.

- Jeśli trzeba, to w wakacje będziemy limitować wejście na plażę. Będzie mogło wejść tylko tyle osób, ile na przykład do sklepu, czyli jedna osoba na 15 metrów -  mówi na łamach “Faktu” burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. 

A co z samym pobytem na plaży? Samorządowcy zaznaczają, że w tym roku parawany będą jak najbardziej wskazane. Ironia losu polega na tym, że przez lata władze nadmorskich miejscowości walczyły z parawanami na plażach. Teraz będą zachęcać turystów do korzystania z nich.

Wakacje w Polsce inne niż wszystkie

Wakacje w Polsce, nad Bałtykiem będą w tym roku inne niż wszystkie. Kto by pomyślał, że przyjdzie nam leżeć na plaży w maseczce? A jednak tak będzie, co potwierdził niedawno w rozmowie z Radiem Zet minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dystans 2 metrów na plażach, w wodzie i obowiązkowe maseczki (na szczęście tylko na plaży, w wodzie już nie). Tak będą wyglądać tegoroczne wakacje w Polsce.