By kkic - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2544051
By kkic - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2544051
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Maja 2020

Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem

Wakacje w Polsce to w tym roku bardziej realna opcja niż zagraniczne wyjazdy. Pandemia koronawirusa znacznie ograniczyła możliwości podróżowania, a to oznacza, że większość osób spędzi wakacje w Polsce. Wygląda na to, że prawdziwe oblężenie przeżyją nadmorskie miejscowości, a samorządy muszą przygotować reguły sanitarne, dzięki którym uda się zachować bezpieczeństwo. Co nas czeka w tym roku?

Wakacje w Polsce spędzą niemal wszyscy

Ten rok jest inny niż wszystkie. Epidemia zmieniła nasze życie niemal pod każdym względem i nadal nie wiemy, kiedy i czy wrócimy do życia znanego sprzed epidemii. Wiadomo natomiast, że w tym roku większość osób, które planuje urlopy, spędzi wakacje w Polsce. Od lat popularnością cieszą się wyjazdy nad morze i nie inaczej będzie w tym roku. O ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

GW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecieGW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecieCzytaj dalej

Znoszenie kolejnych obostrzeń i uruchamianie poszczególnych sektorów gospodarki daje jednak nadzieję, że ten sezon dla branży turystycznej w Polsce nie będzie stracony. Czeka na to i turystyka, i turyści. Tym bardziej, że wakacje w Polsce to tak naprawdę jedyna realna opcja wyjazdowa. Ale masowe przyjazdy nad Bałtyk sprawiają, że przed samorządami trudne zadanie - zarówno pod względem logistycznym, jak i finansowym. Co zrobić, żeby na plażach było bezpiecznie?

Wakacje w Polsce z ograniczeniami. Czeka nas kolejka do wejścia na plażę?

Niektórzy samorządowcy z nadmorskich gmin już wiedzą, co trzeba zrobić. Ale pomysł jednego z nich nie spodoba się raczej turystom, którzy planują spędzić wakacje w Polsce, nad morzem. Okazuje się bowiem, że wprowadzenie wspomnianej idei w życie może sprawić, że nie wszyscy z plażowiczów znajdą sobie miejsce.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły daty

Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaNiemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaCzytaj dalej

- Jeśli trzeba, to w wakacje będziemy limitować wejście na plażę. Będzie mogło wejść tylko tyle osób, ile na przykład do sklepu, czyli jedna osoba na 15 metrów - mówi na łamach “Faktu” burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

A co z samym pobytem na plaży? Samorządowcy zaznaczają, że w tym roku parawany będą jak najbardziej wskazane. Ironia losu polega na tym, że przez lata władze nadmorskich miejscowości walczyły z parawanami na plażach. Teraz będą zachęcać turystów do korzystania z nich.

Wakacje w Polsce inne niż wszystkie

Wakacje w Polsce, nad Bałtykiem będą w tym roku inne niż wszystkie. Kto by pomyślał, że przyjdzie nam leżeć na plaży w maseczce? A jednak tak będzie, co potwierdził niedawno w rozmowie z Radiem Zet minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dystans 2 metrów na plażach, w wodzie i obowiązkowe maseczki (na szczęście tylko na plaży, w wodzie już nie). Tak będą wyglądać tegoroczne wakacje w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
  2. Szumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwca
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiJuż jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News