BiznesINFO.pl
Utrudnienia w bankach już w weekend. Lepiej przygotować gotówkę.

pixabay, jarmoluk

Utrudnienia w aż 8 bankach. Lepiej przygotuj sobie gotówkę

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Utrudnienia w bankach zaczną się już w piątek. Santander Bank Polska, BNP Paribas, Toyota Bank, Idea Bank, Banku BPS, Bank Pocztowy, Nest Bank i Credit Agricole zapowiedziały prace techniczne w weekend.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile czasu będą trwały utrudnienia w bankach

  • Jakie funkcje zostaną wyłączone

  • Kiedy bankowość wróci do normalności

Utrudnienia w bankach już w weekend

Aż osiem banków zapowiedziało utrudnienia w swoim funkcjonowaniu w ten weekend. Część z nich zacznie prace serwisowe już w piątek, dlatego osoby chcące używać karty płatniczej lub skorzystać z bankowości internetowej muszą mieć się na baczności. Santander Bank Polska zaczyna najszybciej ze wszystkich.

Santander Bank Polska poinformował, że prace techniczne rozpoczyna już w piątek o godz.: 23:00. Utrudnienia w tym banku potrwają do godz. 7:30 w sobotę - informuje TVN24. Klienci nie będą mogli nawet zalogować się do swojej aplikacji bankowości internetowej. Santander o godz. 22:00 wyłączy możliwość korzystania z Blik, przelewów natychmiastowych czy kantoru.

W piątek swoje prace serwisowe zapowiedział również BNP Paribas. Klienci BNP Paribas mogą spodziewać się dwugodzinnej przerwy technicznej między godz. 22:00 a 23:59. Niedostępne będą BiznesPl@net, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host.

Również Idea Bank nie pozostaje wyjątkiem w ten weekend i zapowiada utrudnienia. Początek utrudnień w Idea Banku datowany jest na piątek godz. 22:00, a ich koniec na sobotę godz. 10:00.

Idea Bank zapowiada także kolejne prace serwisowe w sobotę, które potrwają od godz. 22:00 do godz.: 3:00 w niedzielę. Niedostępna będzie aplikacja mobilna banku.

Utrudnienia w bankach potrwają długie godziny

"W sobotę w godzinach 12.40-20.30 z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej e25" - informuje TVN24 o utrudnieniach w Banku BPS.

Swoje prace serwisowe zapowiedziało również Credit Agricole, które w sobotę o godz. 23:00 wyłączy klientom możliwość skorzystania z chatbota, infolinii, przelewów online czy Blik. Niedostępny będzie także serwis CA24.

Klienci Credit Agricole nie otrzymają również powiadomienia SMS o dokonanej transakcji, a za pomocą infolinii będą jedynie mogli zastrzec kartę płatniczą. Utrudnienia potrwają do godz. 9:00 w niedzielę.

W niedzielę od godz. 3:00 do godz. 7:00 utrudnienia zapowiedział także Bank Pocztowy. Klienci Banku Pocztowego nie będą mogli dokonać płatności za pomocą usługi 3D Secure. Utrudnienia związane z 3D Secure będą obowiązywały jeszcze we wtorek między godz. 4:00 a 5:00.

Nest Bank prace serwisowe przeprowadzi w nocy z poniedziałku na wtorek od godz. 0:30 do godz. 3:00. Klienci Nest Banku nie będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej oraz strony internetowej banku.

Toyota Bank również zapowiedział przerwę techniczną w sobotę między godz.: 15:00 a 18:00. "W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usług tzw. szybkich płatności" - napisał bank w komunikacie.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Państwo pomoże w zakupie mieszkania. Sprawdź, czy się załapiesz

Czytaj więcej >
Seniorzy otrzymają mniejsze kwoty z tytułu tzw. "trzynastek" i "czternastek"?

Finanse

Banki załamują ręce. Nie ma chętnych na zaciąganie kredytów

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Finanse

Wydłużenie wakacji kredytowych. Premier nie wyklucza takiej opcji

Czytaj więcej >

Finanse

Nowe terminy składania niektórych zeznań podatkowych. Warto się z nimi zapoznać

Czytaj więcej >
Seniorzy mogą otrzymać również zasiłek dla niezdolnych do pracy

Finanse

Jeżeli byłeś ratownikiem górskim lub ochotnikiem w straży pożarnej, dostaniesz wyższą emeryturę

Czytaj więcej >
Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Finanse

Polacy masowo składają wnioski do ZUS. Tylko od wczoraj aż 600 tys., wszystkie tylko w jednym celu

Czytaj więcej >