BiznesINFO.pl

flickr

Ukraińskie media: dzisiaj wieczorem druga runda rozmów z delegacją rosyjską. Znamy rosyjskie żądania

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Aleksiej Arestowicz podał, że w środę wieczorem Ukraińcy i Rosjanie spotkają się na drugą turę rozmów pokojowych - czytamy w internetowej wersji ukraińskiego tygodnika Dzerkało Tyżnia.

Negocjacje pomiędzy delegacjami Moskwy i Kijowa mają odbyć się w niezmienionym składzie.

Pierwsza runda rozmów odbyła się 28 lutego, kiedy obie delegacje spotkały się na terenie Białorusi przy granicy z Ukrainą.

Żądania strony rosyjskiej wobec Ukrainy

Portal opublikował żądania Rosji wobec strony ukraińskiej. Wśród nich znajduje się m.in. niezaangażowany status Ukrainy. Pod tym pojęciem Moskwa najprawdopodobniej rozumie nieprzystępowanie Ukrainy do szeregów NATO. Podobnymi restrykcjami ZSRR objął Finlandię po drugiej wojnie światowej.

Wśród innych żądań strony rosyjskiej pojawia się także zrzeczenie się przez Kijów pretensji terytorialnych wobec Krymu i uznanie suwerenności republik na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego.

Jednym z żądań wymienionych przez ukraińskie media jest także denazyfikacja Ukrainy, nie do końca jednak wiadomo, co storna rosyjska konkretnie rozumie pod tym terminem.

Ukraina nie ma zamiaru spełniać żądań

Inny ukraiński portal zaxid.net cytuje ukraińskiego ministra spraw zagranicznych Dmytra Kulebę, który zapowiedział, że strona ukraińska jest gotowa do rozmów, nie zamierza jednak spełniać rosyjskich żądań.

Tagi:

Rosja

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

Pomoc na rzecz ofiar konfliktu w Ukrainie bez VAT
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Singapur nakłada sankcje na Rosję. "To nie teoretyczna zasada, ale niebezpieczny precedens"
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]