BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ubezpieczenie auta może być tańsze. Musisz jedynie należeć do jednej z grup klientów

11 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Osoby, które nie będą za nie płacić, mogą dostać wysokie kary. Polisę po prostu trzeba mieć i tyle. Choć każdy kierowca musi być gotowy na taki wydatek, to ceny OC mogą się różnić. Są grupy, które płacą niższe składki.

Ubezpieczenie OC - co decyduje o cenie?

Ubezpieczenie OC różni się cenami. Dlaczego jedni kierowcy mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek, a inni płacą większe składki? Przy wyliczaniu wysokości składki za OC towarzystwa ubezpieczeniowe kierują się różnymi czynnikami związanymi z kierowcą, które w ich opinii wpływają na tzw. ryzyko ubezpieczeniowe.

Firmy ubezpieczeniowe zakładają, że po historii doświadczeń i analizie sytuacji życiowej kierowcy można mieć większą pewność, że niektóre osoby nie spowodują wypadku. INNPoland podaje, które grupy kierowców są uprzywilejowane i mogą liczyć na najniższe ceny za ubezpieczenie OC.

Kierowcy z doświadczeniem

Jedną z grup, która może liczyć na tańsze ubezpieczenie OC, są doświadczeni kierowcy. Wiek to mądrość i doświadczenie, a towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo sobie to cenią. INNPoland podaje, że kierowcy z długim stażem za kółkiem rzadziej powodują wypadki niż ci, którzy niedawno otrzymali uprawnienia do jazdy. Dłuższa historia ubezpieczenia OC wpływa też ilość zniżek za lata jazdy bez spowodowania szkód.

Warto mieć rodzinę

Na korzystniejsze ceny za ubezpieczenie OC mogą też liczyć kierowcy posiadający rodzinę. Firmy ubezpieczeniowe zakładają, że kierowcy, którzy mają partnera i dzieci to grupa najmniej skłonna do podejmowania ryzyka podczas jazdy. Tym samym kierowcy w związkach i z potomkami otrzymują prawo do niższych składek.

Wielkość ma znaczenie

Dla ubezpieczycieli liczy się też, jaki silnik ma samochód kierowcy. Prowadzący auta z mniejszymi silnikami też mogą liczyć na tańsze ubezpieczenie OC. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. INNPoland podaje, że im mniejszą pojemność ma silnik, tym mniejsze prędkości będą rozwijane na drodze. Tym samym zachodzi mniejsze ryzyko spowodowania wypadku samochodowego. Mniejszy silnik to także gwarancja niższych składek za ubezpieczenie OC.

Podobne artykuły

pixabay, piviso

Twój portfel

500 plus na zdrowie. Nowy program resortu zdrowia obejmie tylko osoby powyżej 40. roku życia

Czytaj więcej >
Trwają prace nad europejską płacą minimalną

Twój portfel

Europejska płaca minimalna. Poprawki w dyrektywie korzystne dla pracowników

Czytaj więcej >
Emerytura

Twój portfel

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jeden

Czytaj więcej >
Zmiana cen gazu o kilka procent

Twój portfel

Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Czytaj więcej >
Abonament nadal trzeba płacić. KRRiT poinformowała wszystkich.

Twój portfel

KRRiT wydała specjalny komunikat dotyczący abonamentu. Polacy będą wściekli na jego treść

Czytaj więcej >
Banki nie mają innego wyjścia i muszą podnosić opłaty?

Twój portfel

Banki drastycznie podnoszą ceny swoich usług. Będziemy płacić znacznie więcej

Czytaj więcej >