stacja-benzynowa-pixabay-iade-michoko
Obraz IADE-Michoko z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Złe wieści dla kierowców. Ceny skoczyły w górę, dobra passa się skończyła

Ceny na stacjach benzynowych poszły w górę. Średnia cena benzyny wzrosła pierwszy raz od stycznia. Na podobnym poziomie utrzymują się ceny oleju napędowego i autogazu. Eksperci nie mają wątpliwości - okres tanizny skończył się, a na stacji benzynowej trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni.

Na stacji benzynowej zapłacisz więcej

BM Reflex podaje, że aktualne ceny ropy Brent utrzymują wysokie ceny hurtowe. W efekcie na stacjach benzynowych odnotowano pierwsze od prawie czterech miesięcy podwyżki cen paliw.

Na razie średnie ceny paliw w Polsce nie wskazują na zmianę tendencji, jednak dokładna analiza cen pokazała, że na niektórych stacjach benzynowych ceny paliw poszły w górę nawet o kilkanaście groszy na litrze, a nawet i więcej.

Ceny paliw na stacjach benzynowych

W swoim najnowszym raporcie BM Reflex podaje ceny paliw na stacjach benzynowych. Aktualnie za benzynę bezołowiową 95 trzeba zapłacić 3,92 zł/l, a za bezołowiową 98 - 4,25/l. Z kolei za olej napędowy zapłacimy 4,00 zł/l, a za autogaz 1,71 zł/l.

Przypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupiszPrzypominamy, w najbliższą środę wchodzi zapowiadany zakaz. Niektórych produktów już nie kupiszCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

Analitycy BM Reflex wskazują na wzrost średnich poziomów cen benzyny o ok. 3 grosze na litrze w stosunku do cen z ubiegłego tygodnia. Natomiast średnie ceny diesla i LPG nie zmieniły się na stacjach benzynowych. Pozostają na poziomie sprzed tygodnia.

Kolejne podwyżki na stacjach benzynowych

Choć analiza potwierdziła, że na przestrzeni tygodnia ceny paliw skoczyły nawet o kilkanaście groszy, BM Reflex zwraca uwagę, że są jeszcze jednak stacje benzynowe, na których kierowcy mogli zatankować taniej niż w ubiegłym tygodniu.

Analitycy nie mają jednak dobrych wiadomości dla kierowców. Ze względu na zmianę sytuacji na rynku hurtowym, w kolejnym tygodniu należy się spodziewać kolejnych podwyżek na stacjach benzynowych. Wzrost cen może wynieść od 4 do 8 groszy na litrze.

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zerIle zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zerCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News