BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wkrótce Polskę zaleje nowa sieć handlowa. Zajmie miejsce Tesco oraz Piotra i Pawła

20 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Spar chce wejść na polski rynek w przytupem. Jedna z największych sieci handlowych na świecie zapowiada, że w przyszłym roku otworzy w Polsce 100 nowych sklepów w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Spar zamierza przejąć kolejne placówki, należące do innych siec

Spar planuje ekspansję

Spar zamierza podbić polski rynek - informuje finanse.wp.pl. W Polsce pojawią się dwie nowe sieci sklepów - Spar i Eurospar. W wywiadzie udzielonym serwisie wiadomscihandlowe.pl Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, która jest spółka należącą do Spar Grup podzielił się kolejnymi planami największej sieci sprzedaży detalicznej na świecie.

Tylko w pierwszej połowie 2020 roku Spar zamierza otworzyć ponad 100 sklepów. Tym samym, po przejęcie sieci Piotr i Paweł, Spar Group chce rozszerzyć zasięg swojej działalności o przynajmniej 30 placówek.

100 to za mało

Można wręcz powiedzieć, że Spar ma mocarstwowe plany związane z polskim rynkiem. Zapowiadane 100 sklepów to tylko wariant minimalny. Docelowo sieć chce otworzyć jeszcze więcej placówek. Póki co nie jest pewne, które lokale należące do innych sieci handlowych zostaną przejęte. Jak podaje finanse.wp.pl, prowadzone są negocjacje. Niektóre spółki mają pojedyncze sklepy, inne po 10-20, a jeszcze inne mogą mieć ponad 40. To, ile placówek uda się otworzyć, zależy od efektów tych rozmów. 

Tesco padnie łupem sieci Spar?

Jedną z przejętych sieci może być Tesco, co w obliczu coraz większych kłopotów angielskiej spółki na polskim wydaje się całkiem prawdopodobne. Ale Tomasz Syller nie zdradził żadnych konkretów dotyczących przejęcia. Przedstawiciel Spar powiedział, że większość placówek Tesco to hipermarkety z powierzchnią 2,5 tys. mkw, a Spar jest zainteresowany przede wszystkim lokalami o powierzchni mniejszej niż 2 tys. mkw ze względu na skupienie na sprzedaży świeżych produktów. Wirtualna Polska zaznacza, że w tej sytuacji chodzi o Spar należący do SPAR Group Ltd, który dopiero wchodzi na polski rynek. A w Polsce jest jeszcze jedna sieć, SPAR Polska, której właścicielem jest Bać-Pol. Spółka jest w konflikcie ze SPAR International.

Pierwszy sklep pod szyldem Spar został otwarty na miejscu Piotra i Pawła w galerii handlowej Blue City w Warszawie.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >