Spar otwiera swoje sklepy na miejscu Piotra i Pawła
By Artur Andrzej - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19067502
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Listopada 2019

Wkrótce Polskę zaleje nowa sieć handlowa. Zajmie miejsce Tesco oraz Piotra i Pawła

Spar chce wejść na polski rynek w przytupem. Jedna z największych sieci handlowych na świecie zapowiada, że w przyszłym roku otworzy w Polsce 100 nowych sklepów w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Spar zamierza przejąć kolejne placówki, należące do innych sieci.

Spar planuje ekspansję

Spar zamierza podbić polski rynek - informuje finanse.wp.pl. W Polsce pojawią się dwie nowe sieci sklepów - Spar i Eurospar. W wywiadzie udzielonym serwisie wiadomscihandlowe.pl Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, która jest spółka należącą do Spar Grup podzielił się kolejnymi planami największej sieci sprzedaży detalicznej na świecie.

Tylko w pierwszej połowie 2020 roku Spar zamierza otworzyć ponad 100 sklepów. Tym samym, po przejęcie sieci Piotr i Paweł, Spar Group chce rozszerzyć zasięg swojej działalności o przynajmniej 30 placówek.

100 to za mało

Można wręcz powiedzieć, że Spar ma mocarstwowe plany związane z polskim rynkiem. Zapowiadane 100 sklepów to tylko wariant minimalny. Docelowo sieć chce otworzyć jeszcze więcej placówek. Póki co nie jest pewne, które lokale należące do innych sieci handlowych zostaną przejęte. Jak podaje finanse.wp.pl, prowadzone są negocjacje. Niektóre spółki mają pojedyncze sklepy, inne po 10-20, a jeszcze inne mogą mieć ponad 40. To, ile placówek uda się otworzyć, zależy od efektów tych rozmów.

Tesco padnie łupem sieci Spar?

Jedną z przejętych sieci może być Tesco, co w obliczu coraz większych kłopotów angielskiej spółki na polskim wydaje się całkiem prawdopodobne. Ale Tomasz Syller nie zdradził żadnych konkretów dotyczących przejęcia. Przedstawiciel Spar powiedział, że większość placówek Tesco to hipermarkety z powierzchnią 2,5 tys. mkw, a Spar jest zainteresowany przede wszystkim lokalami o powierzchni mniejszej niż 2 tys. mkw ze względu na skupienie na sprzedaży świeżych produktów. Wirtualna Polska zaznacza, że w tej sytuacji chodzi o Spar należący do SPAR Group Ltd, który dopiero wchodzi na polski rynek. A w Polsce jest jeszcze jedna sieć, SPAR Polska, której właścicielem jest Bać-Pol. Spółka jest w konflikcie ze SPAR International.

Pierwszy sklep pod szyldem Spar został otwarty na miejscu Piotra i Pawła w galerii handlowej Blue City w Warszawie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News