Słowenia ogłasza zwycięstwo nad koronawirusem
pixabay/ivabalk
Autor Radosław Święcki - 15 Maja 2020

Unijny kraj ogłosił koniec epidemii. Znosi restrykcje dla obywateli i turystów

Słowenia oficjalnie ogłosiła koniec stanu epidemii. Premier kraju Janez Jansza mówi o „ujarzmieniu” koronawirusa i otwiera granice dla podróżnych z Unii Europejskiej. Część obostrzeń jednak jeszcze pozostanie.

Słowenia „ujarzmiała” koronawirusa

Premier Słowenii Janez Jansza ogłosił koniec stanu epidemii, podkreślając, że kraj „ujarzmił” koronawirusa. Szef rządu podkreślił, że Słowenia najlepiej poradziła sobie z epidemią spośród państw Unii Europejskiej i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej.

Z danych podanych przez Polską Agencją Prasową wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia w dwumilionowej Słowacji odnotowano zaledwie 15 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, a w szpitalach pozostaje już tylko 36 chorych. W sumie w Słowenii odnotowano niespełna 1500 zakażeń, a z powodu wirusa zmarły 103 osoby.

Podjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy nie mają wątpliwości, to koniec taniego tankowaniaPodjeżdżając na stację możesz się mocno zdziwić. Analitycy nie mają wątpliwości, to koniec taniego tankowaniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Ogłoszenie zakończenia epidemii nie oznacza, że Słowenia rezygnuje z wszystkich wprowadzonych obostrzeń. Mieszkańcy kraju nadal będą musieli poruszać się w maseczkach w miejscach publicznych. Utrzymany zostanie również zakaz zgromadzeń.

Od piątku będą za to otwarte granice dla podróżnych z innych państw Unii Europejskiej. Pozostali będą natomiast musieli odbyć dwutygodniową kwarantannę.

Jaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodówJaki majątek ma Rafał Trzaskowski? Kandydat na prezydenta ujawnił źródła dochodówCzytaj dalej

Koniec epidemii wpłynie również na rządowe decyzje odnośnie wspierania gospodarki. PAP podaje za agencją AFP, która z kolei powołuje się na słoweńskie radio publiczne, informując, że rządowy program pomocy dla gospodarki może przestać obowiązywać już w maju i nie zostanie przedłużony do końca czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News