Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Już w 2020 r. dodatkowe kilkadziesiąt milionów z budżetu dla seniorów. Ty też możesz na tym skorzystać
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 02.12.2019 01:00

Już w 2020 r. dodatkowe kilkadziesiąt milionów z budżetu dla seniorów. Ty też możesz na tym skorzystać

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Założenie programu nie ulega zasadniczej zmianie, nadal gmina, powiat bądź województwo chcące dokonać inwestycji z myślą o seniorach musi partycypować w kosztach, które to stanowić muszą minimum 20% inwestycji. Maksymalne do uzyskania wpsarcie na jedną inwestycję to z kolei 300 tys. zł - informuje "DGP". 

Dotacja w zależności od liczy seniorów

W istniejących już placówkach samorządy będą mogły starać się o dotacje do obiektów uzależnione od ilości seniorów uczęszczających do placówek. Tak więc na jednego seniora będzie przypadało 300 zł miesięcznie. Samorządy jednak będą musiały pokryć aż 60% kosztów utrzymania placówek. 

Wnioski o skorzystanie z pieniędzy prgoramu "Senior+" można jednak składać jedynie do 7 stycznia 2020 r. Według założeń MRPiPS z puli 80 mln zł przeznaczonych na program 56 mln zł ma być przeznaczone na utrzymanie obecnych już placówek, 10 mln na tworzenie nowych a reszta pieniędzy ma pokryć koszty obsługi - pisze dzisiaj DGP.

Tagi: MRPiPS