Pieniądze z programu "senior+"
pixabay/5239640
Autor Kasper Starużyk - 2 Grudnia 2019

Już w 2020 r. dodatkowe kilkadziesiąt milionów z budżetu dla seniorów. Ty też możesz na tym skorzystać

Program "Senior+" pozwala już wnioskować samorządom o dotacje, dzięki którym będą one mogły sfinansować takie inwestycje jak domy i kluby seniora. Fundusze z programu mają być przewidziane zarówno na otwieranie nowych placówek jak i remontowanie tych już istniejących. Nad wszystkim pieczę ma sprawować Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Założenie programu nie ulega zasadniczej zmianie, nadal gmina, powiat bądź województwo chcące dokonać inwestycji z myślą o seniorach musi partycypować w kosztach, które to stanowić muszą minimum 20% inwestycji. Maksymalne do uzyskania wpsarcie na jedną inwestycję to z kolei 300 tys. zł - informuje "DGP".

Dotacja w zależności od liczy seniorów

W istniejących już placówkach samorządy będą mogły starać się o dotacje do obiektów uzależnione od ilości seniorów uczęszczających do placówek. Tak więc na jednego seniora będzie przypadało 300 zł miesięcznie. Samorządy jednak będą musiały pokryć aż 60% kosztów utrzymania placówek.

Wnioski o skorzystanie z pieniędzy prgoramu "Senior+" można jednak składać jedynie do 7 stycznia 2020 r. Według założeń MRPiPS z puli 80 mln zł przeznaczonych na program 56 mln zł ma być przeznaczone na utrzymanie obecnych już placówek, 10 mln na tworzenie nowych a reszta pieniędzy ma pokryć koszty obsługi - pisze dzisiaj DGP.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News