BiznesINFO.pl
Rossmann ostrzega przed oszustami

Pixnio/Bicanski

Klienci drogerii Rossmann mogą paść ofiarą oszustwa. Uważaj na konkretne wiadomości

26 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Rossmann ostrzega klientów przed akcjami phishingowymi, które wykorzystują markę sieci. Tym razem oszuści oferują bony 250 zł na zakupy w drogerii Rossmann w zamian za wypełnienie krótkiej ankiety. Nie dajcie się nabrać.

Rossmann nie daje bonów. To oszustwo

Cyberprzestępcy nie marnują czasu w trakcie pandemii koronawirusa. Tym razem próbują oszukać ludzi na hasło “Przyjmij 250 zł”. Oszuści oferują darmowe bony na zakupy w sieci drogerii Rossmann w zamian za wypełnienie krótkiej ankiety. Na portalu społecznościowym Facebook cyberprzestępcy wysyłają zaproszenia do grupy “Przyjmij 250 zł” i zachęcają do wypełnienia formularza. 

Rossmann: nie organizujemy takiej akcji

Nie pierwszy raz oszuści próbują nabrać klientów na niemiecką sieć drogerii. Rossmann postanowił ostrzec klientów w komunikacie i zdementować informacje o wręczaniu bonów na zakupy na Facebooku.

- Z uwagi, iż w okresie pandemii wzrosła liczba akcji phishingowych, w tym wykorzystujących markę Rossmann, przypominamy, że wszystkie organizowane przez naszą firmę konkursy i promocje prezentowane są wyłącznie w naszych sklepach, gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, oficjalnych profilach w mediach społecznościowych, aplikacji Rossmann PL oraz na stronie: www.rossmann.pl i nie wiążą się z dodatkową opłatą - informuje Rossmann w komunikacie na stronie internetowej.

Rossmann ostrzega klientów przed oszustami

Rossmann apeluje do klientów o wzmożoną ostrożność, skrupulatne czytanie zamieszczonych treści o promocjach i nagrodach oraz sprawdzanie zgodności podanych informacji z oficjalnymi kanałami Rossmanna.

Sieć przestrzega też przed otwieraniem linków i smsów przesyłanych z nieznanych źródeł nakłaniających do podania danych np. nr. PESEL, hasło do konta bankowego, nr karty kredytowej, czy też dokonania drobnej opłaty za dezynfekcję przesyłki oraz w celu otrzymania nagrody lub bonu na zakupy do drogerii Rossmann.

Rossmann prosi też, aby wszystkie osoby, które dostały podejrzane wiadomości i informacje o nietypowych kampaniach promocyjnych, zgłaszały to sekcji obsługi klienta na adres obsluga_klienta@rossmann.com.pl i organizacji NASK / CERT Polska, korzystając z formularzu na stronie https://incydent.cert.pl.

Tagi:

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Uważaj. Jeżeli tego nie dopilnujesz, zapłacisz 3 000 zł kary

Czytaj więcej >

Polska i Świat

A1 na finiszu. Czesi dojadą nad Bałtyk autostradą

Czytaj więcej >

Polska i Świat

28 tys. euro za przeprowadzkę. Włoskie miasteczko szuka nowych mieszkańców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemiecka prasa o sprawie “Patriotów”: antyniemieckość ważniejsza od bezpieczeństwa

Czytaj więcej >
Ceny gazu wpływają na wzrost cen żywności

Polska i Świat

Australijski gigant nieruchomości wprowadza zmiany. Rezygnuje z gazu ziemnego w budynkach

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >