Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 24.07.2019 02:00

Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Powodem do zadowolenia ze wzajemnej współpracy pomiędzy Radisson Hotels i Zdrojowa Invest&Hotels jest oddany do użytku w 2017 r. pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu Resort w Świnoujściu funkcjonujący na zasadach franczyzy. Była to pierwsza tego typu inwestycja Radissona na terenie Polski. 

Radisson, który przywiązuje dużą wagę do lokacji swoich obiektów zapewne nie przez przypadek zdecydował się na wybór takich miejscowości jak Świnoujście, Kołobrzeg i Szklarska Poręba. 

Położone na wyspach Wolin i Uznam Świnoujście leżące na skraju Polski słynie z osobliwej przeprawy promowej. Urok miasta od dawna doceniają polscy i niemieccy turyści, którzy sprawiają, że ta nadmorska miejscowość tętni życiem. Z kolei Kołobrzeg oprócz swoich walorów uzdrowiskowych ma niezwykle bogatą historię, którą czuć między murami zabytkowej starówki. Warto nadmienić, że już w 1000 roku powstało tutaj biskupstwo, a w późnym średniowieczu miasto było aktywnym członkiem Hanzy, związku kupców bałtyckich wyznających zasadę wolności przepływu towarów i kapitału, co śmiało można uznać za jedną z pierwszych podwalin Unii Europejskiej. Szklarska Poręba jest za to jednym z najmodniejszych kurortów górskich, chętnie odwiedzanym zarówno latem przez górskich piechurów a także zimą, kiedy to w miejscowości goszczą przede wszystkim narciarze. To urokliwe górskie miasteczko położone w Karkonoszach jest także kojarzone z audycji Radiowej Trójki, która wybrała je na swoją wypoczynkową siedzibę. 

Otwarcie kołobrzeskiego czterogwiazdkowego Radissona planowane jest latem 2020 r. Będzie to również pierwszy i jedyny hotel międzynarodowej sieci w Kołobrzegu, jednym z największych polskich nadmorskim kurortów. Położony w części uzdrowiskowej będzie służył gościom liczbą ponad 200 pokoi i aquaparkiem.

Radisson w Szklarskiej Porębie, z początku miał być wykonywany we współpracy z innym inwestroem, jednak zagraniczna spółka hotelarska zdecydowała się na współpracę ze  Zdrojową. Hotel będzie otwarty na najbliższy sezon zimowy, tak żeby móc przyjąć już przybywających w góry narciarzy. W czterogwiazdkowym hotelu do dyspozycji gości będzie kameralny aquapark, całoroczne jacuzzi zewnętrzne, strefa saun, łaźnie, SPA & Wellness, a także restauracja i kawiarnia. Wszyskto to sprawi, że obiekt będzie mógł śmiało konkurować jakością z hotelami znajdującymi się w Alpach.