BiznesINFO.pl

pixabay/karlherl

Prezes CDU: Możliwości militarnego wsparcia Ukrainy się wyczerpały

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Przewodniczący CDU Friedrich Merz wyznał w porannym programie stacji ARD, że wyczerpują się możliwości militarnego wsparcia NATO i Niemiec dla Ukrainy.

Friedrich Merz przypomniał, że wojna na Ukrainie nie jest konfliktem NATO. Z tego powodu kończą się możliwości większego militarnego wsparcia dla strony ukraińskiej.

Niemcy i NATO wysłały na Ukrainę część sprzętu wojskowego, ale dalsze możliwości prowadzenia działań militarnych praktycznie nie istnieją.

Szef największej partii opozycyjnej przyznał także, że obecna sytuacja pokazuje jak małe są możliwości ochrony kraju, który nie wchodzi w skład Paktu Północnoatlantyckiego - cytuje jego słowa forsal.pl.

Niemcy chcą zakończyć import rosyjskich surowców

Merz mówił także, że "walka" Niemiec może polegać także na podtrzymywaniu zawieszenia importu rosyjskich surowców. Zważając na ich rosnące ceny, byłoby to pośrednią formą wsparcia finansowego dla działań Rosjan - zauważa lider CDU. Liczy także na szybką transformację energetyczną Niemiec i uniezależnienie od rosyjskich dostaw.

Polityk opozycji wytknął również obecnemu kanclerzowi Olafowi Scholzowi brak konkretów przy zapowiedziach wsparcia niemieckiej armii w wysokości 100 mld euro.

Tagi:

Niemcy

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

Pomoc na rzecz ofiar konfliktu w Ukrainie bez VAT
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Singapur nakłada sankcje na Rosję. "To nie teoretyczna zasada, ale niebezpieczny precedens"
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]