BiznesINFO.pl
Policja otrzyma wkrótce dodatki za trud walki z pandemią

Pxhere

Policjanci od przyszłego roku z nowym dodatkiem. Minister wynagradza trudy pandemii

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Będzie wsparcie finansowe dla policjantów z oddziałów prewencji i kontrterrorystów. Minister spraw wewnętrznych i administracji doceniając pracę mundurowych w warunkach pandemii zdecydował, że od początku przyszłego roku otrzymają oni dodatek w wysokości

Policja otrzyma 500 zł

O przyznaniu wraz z początkiem przyszłego roku dodatku finansowego dla policjantów z odziałów prewencji oraz kontrterrorystów Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało we wtorek w komunikacie prasowym.

- Doceniając wymagającą służbę w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań, podjąłem decyzję o przyznaniu dodatku dla policjantów oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów. Dodatek będzie wynosił 500 zł i będzie wypłacany od 1 stycznia 2021 r. – informuje cytowany w komunikacie szef resort spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Zmiany, jak podkreśla resort wprowadza nowelizacja rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

Dodatek, jak czytamy w komunikacie MSWiA otrzymają funkcjonariusze pełniący na stanowisku etatowym w oddziale prewencji policji lub samodzielnym pododdziale prewencji policji. - Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia – podkreśla szef MSWiA.

1. Główny doradca premiera nie pozostawia złudzeń: Musimy zamknąć cały kraj2. Maryla Rodowicz uważa, że internauci twierdzą, że narzeka na swoją emeryturę. Ona nadal ubolewa nad swoimi finansami, ale woli już nie wdawać się w dyskusje3. Pobierający 500+ mają się z czego cieszyć. Od przyszłego roku ważne zmiany w świadczeniu 

500+ również dla kontrterrorystów

Na dodatek w wysokości 500 zł od początku przyszłego roku, będą mogli liczyć również policyjni kontrterroryści. Finansowe wsparcie będzie przysługiwało funkcjonariuszowi pełniącemu służbę na stanowisku etatowym w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA” lub w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym Policji. 

MSWiA zaznacza w komunikacie, że dodatek dla kontrterrorystów będzie mógł być podwyższony, w sytuacji gdy funkcjonariusz uczestniczyć będzie bezpośrednio w działaniach kontrterrorystycznych lub wspierających działania jednostek policji w warunkach szczególnego zagrożenia lub wymagających użycia specjalistycznych sił i środków oraz specjalistycznej taktyki działania.

- W przypadku policjanta pełniącego służbę w samodzielnym pododdziale kontrterrorystycznym policji, dodatek będzie można podwyższyć do kwoty 1000 zł. Natomiast gdy policjant pełni służbę w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji „BOA” dodatek będzie można podwyższyć do 1500 zł (nie mniej niż 1000 zł) – czytamy w komunikacie resort spraw wewnętrznych i administracji.

Szef resortu Mariusz Kamiński podkreśla, że polscy policyjni antyterroryści to “najlepsi z najlepszych”. - Zatrzymują oni najgroźniejszych przestępców, realnie ryzykując życiem. Takimi dodatkami chcemy wzmacniać atrakcyjność służby także pod względem finansowym – tłumaczy minister spraw wewnętrznych i administracji.

Czy w państwa opinii dodatki należą się policjantom z oddziałów prewencji i kontrterrorystom?

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Faktura VAT marża – co to jest i jak odliczyć podatek?

Finanse

Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany w systemie faktur elektronicznych

Czytaj więcej >

Finanse

Przeciętny rachunek świąteczny wyniesie blisko 1,5 tys. złotych

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Kondycja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po 3 kwartałach 2022 roku

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Finanse

Będzie wyższa waloryzacja emerytur. Powodem inflacja

Czytaj więcej >

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Przedsiębiorco uważaj. Jeżeli nie złożysz ważnej deklaracji w ZUS, zapłacisz 5 000 zł kary

Czytaj więcej >