Policja kończy z pobłażaniem osobom łamiącym kwarantannę
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 4 Kwietnia 2020

Policja coraz bardziej bezkompromisowa. Areszt za złamanie ścisłych restrykcji

Policja może ukarać już nie tylko wysokim mandatem, ale wnioskiem o areszt osoby, które notorycznie łamią kwarantannę Za kraty z tego powodu trafił 58-letni mieszkaniec lubelskiej gminy Kłoczew.

Policja kończy z pobłażaniem

Policja przypomina, że w przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem koronawirusa, służby sanitarne nakładają na osobę naruszającą taki obowiązek karę pieniężną w kwocie do 30 tys. zł.

Mandat w drodze do pracy? Wiele osób może być narażonych na kary przez nowe obostrzeniaMandat w drodze do pracy? Wiele osób może być narażonych na kary przez nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Okazuje się jednak, że sankcje pieniężne nie wszystkim przemawiają do rozumu. Mało tego, nie brakuje osób, które notorycznie łamią zasady kwarantanny. Wśród nich znalazł się mieszkaniec gminy Kłoczew. Jak podaje „Rzeczpospolita”, lubelska policja otrzymała informację, że poddany kwarantannie 58-letni mężczyzna widziany był w urzędzie gminy oraz w sklepie. Po zweryfikowaniu tej wiadomości funkcjonariusze z Ryk ustalili miejsce pobytu mężczyzny. 58-latek został zatrzymany, a decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

Nawet 8 lat więzienia

Podobnych przypadków w województwie lubelskim jest niestety więcej. Notorycznie zasady odosobnienia łamał również 48-letni mieszkaniec Bełżyc. Zamiast przebywać w domu, mężczyzna wychodził do sklepu, a także spotykał się ze znajomymi. Nic nie pomogło doniesienie w tej sprawie do sanepidu. Gdy policja otrzymała kolejne sygnały, że 48-latek widywany jest na ulicy, doszło do jego zatrzymania.

- Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny. Powiedział policjantom, że jest chory i ich zarazi, a kombinezony ochronne których używają nic im nie pomogą. Zaczął też popychać jednego z policjantów, wyzywając go przy tym – opisuje zachowanie mężczyzny „Rz”. 48-latek trafił do specjalnego pomieszczenia w policyjnej izbie zatrzymań.

Wyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaWyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaCzytaj dalej

- Dziś usłyszy zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariusza – informuje dziennik lubelska policja. Do sądu trafi też wniosek w sprawie aresztu dla mężczyzny. Grozi mu kara nawet do ośmiu lat więzienia.

Z danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że kwarantanną objętych jest obecnie ponad 160 tys. Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News