Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Niestety, kolejne ograniczenia utrudnią życie Polaków. Pierwsza taka sytuacja w historii
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 17.10.2020 02:00

Niestety, kolejne ograniczenia utrudnią życie Polaków. Pierwsza taka sytuacja w historii

PKP Intercity wprowadza ograniczenia
Marek BAZAK/East News

PKP Intercity ogranicza liczbę pasażerów

Od soboty pasażerowie PKP Intercity będą mogli zajmować w pociągach co drugie siedzenie. Będą mogli wybrać dowolne miejsce w klasie, na którą wykupili bilet. Ważne jest też zachowywanie odstępu. PKP Intercity zadeklarowało, że dołoży wszelkich starań, by dostosować składy do obłożenia w pociągach, by nie dopuścić, by limit 50 proc. był przekraczany, przekazała Interia. Przewoźnik przypomina także, że w dalszym ciągu w pociągach PKP Intercity obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc.

Osoby, które kupiły bilety w przedsprzedaży do 16 października włącznie, mogą zwrócić bilety na przejazdy zaplanowane na 17 października lub później, otrzymają wówczas pełną należność biletu bez potrącania odstępnego.

PKP Intercity dba o podróżnych

PAP przekazała informację, że PKP Intercity przykłada szczególną uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Każdy skład jest dokładnie dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Każdy kierownik pociągu został wyposażony w środki ochrony indywidualnej: maseczki, rękawiczki ochronne i żele antybakteryjne.

We wszystkich środkach komunikacji zbiorowej należy zasłaniać nos i usta w trakcie całej podróży.

Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników ma zapewnić też codzienne procedury związane z codzienną obsługą taboru. Dezynfekowane są kluczowe miejsca, takie jak: klamki, poręcze, uchwyty, przyciski do sterowania drzwiami, czy toalety.

Tagi: PKP