BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

PGE ostrzega: Fałszywe e-maile z fakturami

3 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Cyberprzestępcy tym razem podszywają się pod PGE Obrót i rozsyłają fałszywe maile z wezwaniem do zapłaty. Ustrzeż się przed oszustwem!

Fałszywe e-maile - ostrzeżenie PGE

Wiadomości przesyłane są z adresu biuro@pge.pl. Nadawca, podpisujący się jako Michał Sajewicz, informuje o rzekomo błędnym wyliczeniu wcześniejszej faktury i wzywa do uregulowania wskazanej różnicy – opisuje nowe cyberprzestępstwo jakie dotknęło PGE Obrót jego rzecznik prasowy Mariusz Majewski. W całej Polsce odnotowano zgłoszenia dotyczące odebrania właśnie tego typu wiadomości elektronicznej.

Nie należy wpłacać żadnych pieniędzy

Prosimy o przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Prosimy również o niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z infolinią PGE: (+48) 422 222 222” – powiedział Majewski. Sprawę fałszywych e-maili przedsiębiorstwo PGE Obrót zgłosiła do prokuratury.

Należy pamiętać, że Spółka nie posiada usługi e-faktura lub e-Bok i nie przesyła do swoich Klientów elektronicznych faktur, jak zauważa Biznesalert.

PGE Obrót zgłosiła już sprawę fałszywych maili do prokuratury. Spółka zawsze dbała o to, aby jej działalność była oparta na transparentności oraz uczciwej konkurencji, dlatego też chce jak najszybciej rozwiązać ten problem. Ponadto PGE Obrót posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE), a każdego roku bierze czynny udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.

Z podobnymi problemami z cyberprzestępcami borykały się ostatnio takie firmy i instytucje jak Orange, Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Krajowa Rada Komornicza, UPS. Cyberprzestępstwa stają się coraz częstsze, dlatego należy zachować jak największą ostrożność.

2. Rząd da 10 tys. zł, jeśli nie pójdziesz na emeryturę

3. 100 000 tys. zł za zabójstwo Zbigniewa Ziobry

4. Wreszcie wzrosną Wasze emerytury!

Tagi:

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Polacy oszczędzają. Drastyczne spowolnienie realnej sprzedaży detalicznej

Czytaj więcej >
Stokrotka

Handel

Stokrotka otworzy 1000. sklep. Sieć stworzy także kolejne centrum dystrybucyjne

Czytaj więcej >
GO Sport objęte sankcjami, sklepy się nie otworzyły, jest oświadczenie firmy

Handel

Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości

Czytaj więcej >

Handel

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

Czytaj więcej >

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >