BiznesINFO.pl > Polska i Świat > PepsiCo otwiera w Polsce fabrykę. Morawiecki: "Da się u nas inwestować"
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.05.2023 22:05

PepsiCo otwiera w Polsce fabrykę. Morawiecki: "Da się u nas inwestować"

None
PAP/Maciej Kulczyński

W Świętem na Dolnym Śląsku została otwarta nowa fabryka PepsiCo. W otwarciu udział wzięli premier Mateusz Morawiecki oraz ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Szef rządu w swoim przemówieniu stwierdził, że w Polsce możliwa jest realizacja projektów polegających na OZE.

Nowa fabryka PepsiCo

Najnowsza fabryka PepsiCo. mieści się w Świętem koło Środy Śląskiej, kilkadziesiąt kilometrów na północny zachód od Wrocławia. Jak powiedział w przemówieniu cytowanym przez Interię premier Mateusz Morawiecki, docelowa ilość nowych miejsc pracy ma przekroczyć 600.

Według premiera, inwestycja pod Wrocławiem świadczy o przyciąganiu inwestorów z całego świata do Polski. Co więcej, jest to dowód na możliwość realizacji projektów greenfieldowych w naszym kraju.

Nowy ekosystem

Morawiecki w wypowiedzi przytoczonej przez Interię zauważył również, że powstanie fabryki to również powstanie całkowicie nowego ekosystemu. Na “ekosystem przyszłości” - jak to określił szef rządu - składają się m.in. oczyszczalnia ścieków, OZE czy system odzyskiwania wody.

Premier wskazał również, że Polska przyciąga zagranicznych inwestorów pomimo trudnych warunków ekonomicznych. Wśród nich wymienił m.in. rosyjską inwazję na Ukrainę czy pandemię koronawirusa.

Ambasador o inwestycjach

O amerykańskiej chęci inwestowania w Polskę zapewniał ambasador USA, Mark Brzezinski. Jak podaje Interia, zainteresowanie inwestorów z USA naszym krajem jest naprawdę spore.

Brzezinski wskazał również, że nowa fabryka jest kolejnym znakiem bardzo dobrych stosunków między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Współpraca między tą dwójką krajów, według jego wypowiedzi cytowanej przez Interię, nigdy nie była bliższa.

Polecane