fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 24.06.2018. n/z Polskie banknoty.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Stycznia 2020

Szykuj się na nową opłatę samochodową. Od wczoraj już obowiązuje

Opłata za ładowanie aut elektrycznych została właśnie wprowadzona przez grupę Lotos. Nie jest to dobra wiadomość dla właścicieli samochodów elektrycznych. Do tej pory ładowanie było darmowe.

Opłata za elektryk nie ominie Cię

Opłata za ładowanie samochodu elektrycznego obowiązuje od 27 stycznia br. Warto zaznaczyć, że ogłoszona przez Grupę Lotos stawka jest stała. Opłata wynosi 24 zł i nie będzie zależeć od długości ładowania pojazdu oraz ilości pobranej energii.

“Zakończył się okres testowy projektu LOTOS Niebieski Szlak. W tym czasie pojazdy elektryczne można było ładować bezpłatnie. Od 27 stycznia br. za tę usługę na stacjach LOTOSU pobierana będzie opłata w wysokości 24 zł. Biorąc pod uwagę średniej wielkości ładowanie to obecnie najniższa stawka na rynku” - czytamy w komunikacie Grupy Lotos.

Niebieski Szlak to projekt, który pozwala na podróżowanie samochodem elektrycznym i umożliwia swobodne podróżowanie między miastami. W trakcie pierwszej edycji spółka umożliwiła kierowcom samochodów elektrycznych i hybrydowych swobodny przejazd autostradami A1 i A2 pomiędzy Warszawą a Trójmiastem. Z danych Grupy Lotos wynika, że w ciągu pierwszego roku na trasie odnotowano niemal 9,5 tys. ładowań.

WHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światowąWHO ogłosiła alarm ws. koronawirusa. Zagrożenie zdrowia na skalę światowąCzytaj dalej

Opłatę wprowadzą też inni

Ale to nie jedyny koncern, który wprowadził opłatę za ładowanie elektryka. Jak podaje dziennik “Super Express”, jeszcze w grudniu ubiegłego roku na opłatę zdecydował się Tauron, a niedługo opłata ma zostać wprowadzona przez Innogy.

Na razie żadnej opłaty za ładowanie pojazdu elektrycznego nie pobiera Orlen. Jednak z informacji “SE” wynika, że taka opłata zostanie wprowadzona. Joanna Zakrzewska, rzeczniczka Orlenu zapowiedziała, że ofertę koncernu poznamy jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku.

Uzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatoriumUzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatoriumCzytaj dalej

Coraz więcej elektryków w Polsce

Z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych wynika, że na koniec 2019 roku po polskich drogach jeździło 8 637 elektrycznych samochodów osobowych. Jednocześnie rośnie liczba ogólnodostępnych stacji ładowania, których jest już ponad 1000 w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do leków
  2. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwis17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News