BiznesINFO.pl
pexels-kateryna-babaieva-2760241

Pexels

Opel kończy produkcję samochodów osobowych w Gliwicach. Na dniach z taśmy zjedzie ostatni egzemplarz

22 Listopada 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

W fabryce samochodów osobowych Opla w Gliwicach wyprodukowano 500-tysięczny egzemplarz modelu Astra piątej generacji. A już pod koniec roku ta fabryka zostanie zamknięta – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Gliwicka fabryka Opla zakończy działalność po 23 latach. Pierwsze samochody osobowe Opla wyprodukowano w Gliwicach w ostatnim dniu sierpnia 1998 r., w gliwickiej fabryce powstało ponad 2,75 mln aut.

– Jubileuszowa, granatowa Astra z silnikiem 1.2 turbo i sześciostopniową skrzynią biegów trafi do klienta w Niemczech – poinformowała w komunikacie prasowym Agnieszka Brania, rzeczniczka prasowa spółki Opel Manufacturing Poland, do której należy fabryka aut w Gliwicach.

biznesinfo-1

ZUS ponagla Polaków. Wnioski o wypłatę można składać tylko do końca listopada

CZYTAJ DALEJ

Jak informuje poinformowała „Gazetę Wyborczą” Agnieszka Brania, najbliższy tydzień będzie stał pod znakiem stopniowego wygaszania produkcji tak, aby ostatnie auto opuściło fabrykę 30 listopada.

W Gliwicach będą produkować samochody dostawcze

Jak poinformowano prawdopodobnie od 2022 r. Stellantis rozpocznie w Gliwicach produkcję samochodów dostawczych. Będą one jednak produkowane w nowej fabryce, która od dwóch lat powstaje obok zamykanego zakładu.

– Etap produkcji samochodów osobowych w gliwickiej lokalizacji Stellantis powoli się kończy, by umożliwić otwarcie zupełnie nowego - produkcji dużych samochodów dostawczych – poinformował Andrzej Korpak, prezes spółek Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, które należą do koncernu Stellantis.

PGNiG

Białoruś przykręciła kurek z ropą. Surowca do Polski popłynie znacznie mniej

CZYTAJ DALEJ

Stellantis Gliwice powstanie po połączeniu działających obecnie na terenie fabryki Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland. Jakie dokładnie samochody będą produkowane w Gliwicach? Opel Movano, Peugeot Boxer, Citroen Jumper oraz Fiat Ducato. W 2019 roku rozpoczęła się rozbudowa fabryki o nowe hale przy ul. Edisona.

Gliwicka fabryka ma wyróżniać się na tle innych zakładów koncernu Stellantis produkcją samochodów elektrycznych. Do 2025 roku 70 proc. samochodów dostawczych ma mieć taką charakterystykę.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

W styczniu końcowe wnioski, co do strat, jakie Polska poniosła w czasie II wojny światowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Sejm uchwalił ustawę modernizacyjną. 12 mld złotych na rozwój służb

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i Świat

ZUS pokazał dane z obowiązkowego rejestru. Nadal nie wszyscy wykonali zadanie

Czytaj więcej >
NBP monety kolekcjonerskie

Polska i Świat

NBP wydał nowe monety kolekcjonerskie. Widnieje na nich król Michał Korybut Wiśniowiecki

Czytaj więcej >
YOSHIKAZU TSUNO

Polska i Świat

Topnieje lodowa zapora oddzielająca skażoną wodę od wód gruntowych

Czytaj więcej >