Obostrzenia koronawirus koncerty
Wikimedia Commons GoToVan CC2.0
Autor Konrad Karpiuk - 25 Lipca 2020

Od dziś zmiany w obostrzeniach. Jest nowy dystans społeczny oraz limity

Zmieniły się obostrzenia dotyczące pandemii koronawirusa. Zmiany wchodzą w życie od 25 lipca, zmienił się dystans społeczny podczas wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Nowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19 stanowią dobre wiadomości dla organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Od teraz więcej osób będzie mogło brać udział w wydarzeniach na stadionach, halach koncertowych i na świeżym powietrzu, choć wciąż trzeba będzie dostosować się do szeregu zasad reżimu epidemicznego.

Nowe obostrzenia dotyczące imprez masowych

Jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nowe obostrzenia dotyczące dystansu społecznego dotyczą wydarzeń związanych ze "wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki". Najważniejsza zmiana to zwiększenie limitu udostępnienia 25 procent miejsc na widowni do 50 procent.

Od soboty 25 lipca, uczestnicy będą mogli zajmować co drugie miejsce w rzędach naprzemiennie. W sytuacji w której w danym lokalu nie wyznaczonych miejsc, zmniejszono odległość, jaka musi być zachowana między uczestnikami o pół metra, obecnie dystans wynosi 1,5 metra. Dalej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Zasady dotyczą kin, teatrów, sal koncertowych, klubów muzycznych, halach widowiskowo-sportowych, amfiteatrów i muszli koncertowych.

Imprezy plenerowe na nieco innych zasadach

W przypadku imprez plenerowych zmiany zostały wprowadzone jeszcze 17 lipca. Organizator powinien zapewnić przestrzeń pięciu metrów kwadratowych na osobę, wyznaczając znaki poziome dla publiczności. Sami uczestnicy muszą zadbać o zachowanie dystansu o 1,5-metra od siebie. Jeśli dystans nie może zostać zachowany, należy zasłaniać usta i nos.

Jak informuje resort kultury i dziedzictwa narodowego, w pewnych wyjątkowych sytuacjach dystans nie musi być zachowywany. Dotyczy to osób, które przyszły z dzieckiem poniżej 13 roku życia, opiekunom osób niepełnosprawnych i niebędących w stanie poruszać się samodzielnie, oraz wspólnie mieszkającym - czytamy na Polsat News.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News