OBI z koronawirusem
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 23 Kwietnia 2020

Pracownica kolejnego popularnego marketu zarażona. Przez sklep przewinęły się tłumy

OBI walczy z trudną sytuacją od momentu, gdy okazało się, że jedna z pracownic rzeszowskiego oddziału choruje na COVID-19. Przez sklep przewinęło się ok. 400 osób, ale sanepid zaznacza, że chora nie miała kontaktu z klientami.

OBI z koronawirusem

OBI w Rzeszowie nie uniknęło nadejścia koronawirusa. Wobec potwierdzenia obecności koronawirusa u jednej z pracownic cały sklep ma przejść dezynfekcję.

Kobieta zaraziła się prawdopodobnie od członka rodziny i obecnie przebywa na kwarantannie. Sanepid zlecił odseparowanie także 6 innym pracownikom rzeszowskiego OBI, którzy oczekują na wyniki testów laboratoryjnych – piszą finanse.wp.pl.

W tym oddziale zatrudnionych jest ok. 100 osób. Jednak w związku z pandemią pracowników podzielono na grupy, aby ograniczyć kontakty międzyludzkie. Na kwarantannę zostali odesłani jedynie współpracownicy chorej na COVID-19, którzy wraz z nią tworzą jeden zespół.

Dobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążąDobra propozycja dla niektórych dłużników. Zadłużenia już ich nie pogrążąCzytaj dalej

Tłumy w marketach budowlanych

Jednak pozostali zatrudnieni zwracają uwagę na falę klientów, która od poniedziałku jest coraz większa. Na początku tego tygodnia przed rzeszowskim marketem budowlanym nie było ani jednego wolnego miejsca parkingowego.

Wszystko przez uruchomienie pierwszego etapu znoszenia obostrzeń, w ramach którego zmieniono sposób przeliczania osób, które w jednym czasie mogą przebywać w placówce handlowej.

Zgodnie z nowymi zasadami, w sklepie o powierzchni większej niż 100 mkw. na jedną osobę przypada co najmniej 15 mkw. Rzeszowski OBI ma ok. 8 tys. mkw., co po odliczeniu personelu oznacza, że jednocześnie w sklepie może przebywać 400 klientów – informuje Gazeta Wyborcza.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Nie pierwszy zainfekowany pracownik

W ubiegłym tygodniu podano do publicznej informacji, że jeden z pracowników warszawskiej Castoramy przy al. Krakowskiej jest nosicielem koronawirusa.

Również w tym przypadku sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną niewielkiej liczby osób – odseparowanych zostało zaledwie 5 pracowników tego samego działu.

Ważne zalecenia dla klientów PKO BP. Bank ostrzega, możesz stracić kontrolę nad swoim kontemWażne zalecenia dla klientów PKO BP. Bank ostrzega, możesz stracić kontrolę nad swoim kontemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  3. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News