BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Pracownica kolejnego popularnego marketu zarażona. Przez sklep przewinęły się tłumy

23 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

OBI walczy z trudną sytuacją od momentu, gdy okazało się, że jedna z pracownic rzeszowskiego oddziału choruje na COVID-19. Przez sklep przewinęło się ok. 400 osób, ale sanepid zaznacza, że chora nie miała kontaktu z klientami.

OBI z koronawirusem

OBI w Rzeszowie nie uniknęło nadejścia koronawirusa. Wobec potwierdzenia obecności koronawirusa u jednej z pracownic cały sklep ma przejść dezynfekcję.

Kobieta zaraziła się prawdopodobnie od członka rodziny i obecnie przebywa na kwarantannie. Sanepid zlecił odseparowanie także 6 innym pracownikom rzeszowskiego OBI, którzy oczekują na wyniki testów laboratoryjnych – piszą finanse.wp.pl.

W tym oddziale zatrudnionych jest ok. 100 osób. Jednak w związku z pandemią pracowników podzielono na grupy, aby ograniczyć kontakty międzyludzkie. Na kwarantannę zostali odesłani jedynie współpracownicy chorej na COVID-19, którzy wraz z nią tworzą jeden zespół.

Tłumy w marketach budowlanych

Jednak pozostali zatrudnieni zwracają uwagę na falę klientów, która od poniedziałku jest coraz większa. Na początku tego tygodnia przed rzeszowskim marketem budowlanym nie było ani jednego wolnego miejsca parkingowego.

Wszystko przez uruchomienie pierwszego etapu znoszenia obostrzeń, w ramach którego zmieniono sposób przeliczania osób, które w jednym czasie mogą przebywać w placówce handlowej.

Zgodnie z nowymi zasadami, w sklepie o powierzchni większej niż 100 mkw. na jedną osobę przypada co najmniej 15 mkw. Rzeszowski OBI ma ok. 8 tys. mkw., co po odliczeniu personelu oznacza, że jednocześnie w sklepie może przebywać 400 klientów – informuje Gazeta Wyborcza.

Nie pierwszy zainfekowany pracownik

W ubiegłym tygodniu podano do publicznej informacji, że jeden z pracowników warszawskiej Castoramy przy al. Krakowskiej jest nosicielem koronawirusa.

Również w tym przypadku sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną niewielkiej liczby osób – odseparowanych zostało zaledwie 5 pracowników tego samego działu.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >