BiznesINFO.pl > Handel > 31 stycznia 2021 niedzielą handlową? Otwartych sklepów znacznie więcej niż zazwyczaj
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:31

31 stycznia 2021 niedzielą handlową? Otwartych sklepów znacznie więcej niż zazwyczaj

Najbliższa niedziela 31 stycznia jest niedzielą handlową
Pixabay/maabsnco0

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy najbliższa niedziela jest niedzielą handlową

  • Jakie obostrzenia obowiązują w sklepach

  • kiedy otworzą się galerie handlowe

Niedziela handlowa 2021

W bieżącym roku zakupy będziemy mogli zrobić tylko w siedem niedziel, podczas których nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Jedną z nich jest ta wypadająca jutro - 31 stycznia, niestety, zakupy zrobimy tylko w niektórych sklepach - tych, które nie są objęte zakazem handlu wynikającym z wprowadzonych w związku z epidemią obostrzeń. 

Jeśli zdecydujemy się na zakupy w jutrzejszą niedzielę, powinniśmy pamiętać o wciąż obowiązujących obostrzeniach i zasadach sanitarnych. Zgodnie z zaleceniami klienci powinni przestrzegać limitów dotyczących maksymalnej ilości osób przebywających w sklepie w tym samym czasie, pamiętać o zasłanianiu nosa i ust, dezynfekcji rąk i noszeniu rękawiczek oraz o przestrzeganiu wymaganych dystansów.

Jedyną zmianą w stosunku do zakupów w pozostałe dni tygodnia będzie to, że jak zwykle w weekendy nie będą obowiązywały godziny dla seniorów.

Otwarcie galerii handlowych

Wszyscy, którzy nie mogli doczekać się zakupów w galeriach handlowych mogą odetchnąć z ulgą - już od poniedziałku sklepy w galeriach otworzą się ponownie. Ponadto przestaną obowiązywać wprowadzone wcześniej godziny dla seniorów - w godzinach między 10:00 a 12:00 zakupy będzie mógł zrobić każdy. Ponadto od 1 lutego otworzą się także muzea i instytucje kulturalne, które także będą działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Niedziele handlowe 2021 kalendarz

Jak wspomnieliśmy na samym wstępie, w tym roku niedziel handlowych będzie niezwykle mało. Najbliższa z nich już jutro - 31 stycznia, jednak na kolejną przyjdzie nam poczekać bardzo długo, ponieważ sklepy zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał dopiero 28 marca, zatem dokładnie tydzień przed świętami wielkanocnymi. Co z pozostałymi niedzielami handlowymi?

W 2021 roku zakupy w niedzielę będzie można zrobić jeszcze:

  • 25 kwietnia

  • 27 czerwca

  • 29 sierpnia

  • 12 grudnia

  • 19 grudnia.