Najbliższa niedziela 31 stycznia jest niedzielą handlową
Pixabay/maabsnco0
Autor Wiktoria Pękalak - 30 Stycznia 2021

31 stycznia 2021 niedzielą handlową? Otwartych sklepów znacznie więcej niż zazwyczaj

Niedziela handlowa 2021 - czy najbliższa niedziela jest handlowa? Coraz częściej zapominamy, że handel w niedziele jest w ogóle możliwy. Nic dziwnego - w 2021 roku zakupy zrobimy tylko w siedem niedziel, podczas których nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Wszyscy zapominalscy, którzy nie zdążą zrobić sobie na jutro zapasów będą mogli odetchnąć z ulgą - w jutrzejszą niedzielę zakaz handlu nie będzie obowiązywał.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy najbliższa niedziela jest niedzielą handlową
  • Jakie obostrzenia obowiązują w sklepach
  • kiedy otworzą się galerie handlowe

Niedziela handlowa 2021

W bieżącym roku zakupy będziemy mogli zrobić tylko w siedem niedziel, podczas których nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Jedną z nich jest ta wypadająca jutro - 31 stycznia, niestety, zakupy zrobimy tylko w niektórych sklepach - tych, które nie są objęte zakazem handlu wynikającym z wprowadzonych w związku z epidemią obostrzeń.

Jeśli zdecydujemy się na zakupy w jutrzejszą niedzielę, powinniśmy pamiętać o wciąż obowiązujących obostrzeniach i zasadach sanitarnych. Zgodnie z zaleceniami klienci powinni przestrzegać limitów dotyczących maksymalnej ilości osób przebywających w sklepie w tym samym czasie, pamiętać o zasłanianiu nosa i ust, dezynfekcji rąk i noszeniu rękawiczek oraz o przestrzeganiu wymaganych dystansów.

Jedyną zmianą w stosunku do zakupów w pozostałe dni tygodnia będzie to, że jak zwykle w weekendy nie będą obowiązywały godziny dla seniorów.

Otwarcie galerii handlowych

Wszyscy, którzy nie mogli doczekać się zakupów w galeriach handlowych mogą odetchnąć z ulgą - już od poniedziałku sklepy w galeriach otworzą się ponownie. Ponadto przestaną obowiązywać wprowadzone wcześniej godziny dla seniorów - w godzinach między 10:00 a 12:00 zakupy będzie mógł zrobić każdy. Ponadto od 1 lutego otworzą się także muzea i instytucje kulturalne, które także będą działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Niedziele handlowe 2021 kalendarz

Jak wspomnieliśmy na samym wstępie, w tym roku niedziel handlowych będzie niezwykle mało. Najbliższa z nich już jutro - 31 stycznia, jednak na kolejną przyjdzie nam poczekać bardzo długo, ponieważ sklepy zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał dopiero 28 marca, zatem dokładnie tydzień przed świętami wielkanocnymi. Co z pozostałymi niedzielami handlowymi?

W 2021 roku zakupy w niedzielę będzie można zrobić jeszcze:

  • 25 kwietnia
  • 27 czerwca
  • 29 sierpnia
  • 12 grudnia
  • 19 grudnia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News