Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Eko > Trzaskowski: Most pontonowy na Wiśle postawi wojsko, ale zapłaci Warszawa
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:47

Trzaskowski: Most pontonowy na Wiśle postawi wojsko, ale zapłaci Warszawa

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 12.09.2019. Wpinanie nowej pompy zatapialnej do kolektora sciekowego na moscie pontonowym. W tym czasie wszystkie scieki z lewobrzeznej Warszawy znow trafiaja do Wisly.
https://eastnews.pl/Piotr-Molecki

Most pontonowy jako tymczasowe rozwiązanie

Most pontonowy postawi na Wiśle wojsko jako tymczasowe rozwiązanie w związku z awarią w oczyszczalni "Czajka". - Ten most pontonowy zostanie postawiony przez wojsko, natomiast cała reszta, jeśli chodzi o organizację całego procesu, przerzucenia rur, spoczywa na nas - powiedział Rafał Trzaskowski i podkreślił, że to ratusz zwrócił się do premiera o pomoc w tej sprawie.

Most pontonowy postawi wojsko, ale zapłaci za niego Warszawa. - Rządzący powiedzieli, że oczywiście nam pomogą, jeśli chodzi o ekspertyzy, prześledzenie tych doświadczeń, które mieli rok temu, natomiast tym razem proszą nas po pierwsze o nadzór i wykonanie tego wszystkiego poza mostem, który zostanie postawiony przez wojsko, oraz o poniesienie kosztów związanych z mostem pontonowym - powiedział prezydent Warszawy. Co więcej, podkreślił, że zarówno ratusz, jak i rządzący będą działać wspólnie, aby wyjaśnić to, co stało się w "Czajce".

Most pontonowy sfinansowany przez Warszawę

Most pontonowy to rozwiązanie tymczasowe, a prokuratura już wszczęła postępowanie w sprawie kolejnej awarii. - Będziemy jednak współpracowali ze wszystkimi służbami państwa, żeby wyjaśnić, co się stało w Czajce. Będzie tak, jak przed rokiem, kiedy awarię badały m.in. prokuratura, CBA i NIK. Pracujemy teraz usiłując naprawić projekt, który został przed laty źle przygotowany - podkreślił Trzaskowski. Jak wynika z informacji podanych przez PAP, na środę na godz. 8 rano zostało zwołane kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie "Czajki".

Most pontonowy będzie kosztował ratusz ok. 40 mln zł. - Zależy nam, aby bardzo szybko doprowadzić do awaryjnego rozwiązania przecisku pod Wisłą; są dwie oferty, czekamy na dwie kolejne, myślę, że już jutro będziemy mogli podejmować decyzje - podsumował Trzaskowski i podkreślił, że ratusz czeka na kolejne oferty. - Tutaj naprawdę wygląda na to, że będziemy to w stanie zrobić w ciągu kilku miesięcy i żeby jak najszybciej zatamować zrzut ścieków ozonowanych do Wisły - dodał.

<