BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 12.09.2019. Wpinanie nowej pompy zatapialnej do kolektora sciekowego na moscie pontonowym. W tym czasie wszystkie scieki z lewobrzeznej Warszawy znow trafiaja do Wisly.

https://eastnews.pl/Piotr-Molecki

Trzaskowski: Most pontonowy na Wiśle postawi wojsko, ale zapłaci Warszawa

1 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Most pontonowy na Wiśle służył jako tymczasowe rozwiązanie przy okazji zeszłorocznej awarii oczyszczalni "Czajka". W tym roku także wojsko będzie musiało zbudować most pontonowy. "Zapłaci Warszawa" - podkreśla Trzaskowski.

Most pontonowy jako tymczasowe rozwiązanie

Most pontonowy postawi na Wiśle wojsko jako tymczasowe rozwiązanie w związku z awarią w oczyszczalni "Czajka". - Ten most pontonowy zostanie postawiony przez wojsko, natomiast cała reszta, jeśli chodzi o organizację całego procesu, przerzucenia rur, spoczywa na nas - powiedział Rafał Trzaskowski i podkreślił, że to ratusz zwrócił się do premiera o pomoc w tej sprawie.

Most pontonowy postawi wojsko, ale zapłaci za niego Warszawa. - Rządzący powiedzieli, że oczywiście nam pomogą, jeśli chodzi o ekspertyzy, prześledzenie tych doświadczeń, które mieli rok temu, natomiast tym razem proszą nas po pierwsze o nadzór i wykonanie tego wszystkiego poza mostem, który zostanie postawiony przez wojsko, oraz o poniesienie kosztów związanych z mostem pontonowym - powiedział prezydent Warszawy. Co więcej, podkreślił, że zarówno ratusz, jak i rządzący będą działać wspólnie, aby wyjaśnić to, co stało się w "Czajce".

Most pontonowy sfinansowany przez Warszawę

Most pontonowy to rozwiązanie tymczasowe, a prokuratura już wszczęła postępowanie w sprawie kolejnej awarii. - Będziemy jednak współpracowali ze wszystkimi służbami państwa, żeby wyjaśnić, co się stało w Czajce. Będzie tak, jak przed rokiem, kiedy awarię badały m.in. prokuratura, CBA i NIK. Pracujemy teraz usiłując naprawić projekt, który został przed laty źle przygotowany - podkreślił Trzaskowski. Jak wynika z informacji podanych przez PAP, na środę na godz. 8 rano zostało zwołane kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie "Czajki".

Most pontonowy będzie kosztował ratusz ok. 40 mln zł. - Zależy nam, aby bardzo szybko doprowadzić do awaryjnego rozwiązania przecisku pod Wisłą; są dwie oferty, czekamy na dwie kolejne, myślę, że już jutro będziemy mogli podejmować decyzje - podsumował Trzaskowski i podkreślił, że ratusz czeka na kolejne oferty. - Tutaj naprawdę wygląda na to, że będziemy to w stanie zrobić w ciągu kilku miesięcy i żeby jak najszybciej zatamować zrzut ścieków ozonowanych do Wisły - dodał.

<

Tagi:

WarszawaPolskaEkologia

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zaw&oacute;d, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial &quot;House of Cards&quot;. Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >
Budowa domu z państwową pomocą

Polska i Świat

Ważny dokument dla właścicieli nieruchomości. Za jego brak zapłacisz krocie, a czas ucieka

Czytaj więcej >
Bill Gates

Polska i Świat

Niespodziewane słowa Gates'a. Mówi na kiedy najlepiej zaplanować rodzenie dzieci

Czytaj więcej >