Meble z Polski podbijają Stany. Nic dziwnego, mamy genialnych projektantów
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Listopada 2019

Polskie produkty hitem w Stanach Zjednoczonych. Przegoniliśmy już Niemców

Meble z Polski ruszają na podbój Ameryki. Największa w historii branży meblarskiej akcja promocyjna w USA ma otworzyć w przyszłym roku drzwi do lukratywnego rynku w Stanach - informuje “Rzeczpospolita”. - Liczymy na zamówienia po rugowanych Chińczykach - dodała.

Meble z Polski podbiją Stany

Meble z Polski już teraz robią furorę w Stanach Zjednoczonych. “Rzeczpospolita” pisze, że "Ameryka już teraz w rankingu światowych odbiorców naszych mebli plasuje się wysoko, bo na szóstej pozycji". Polskie meble sprzedaje się za równowartość niemal 400 milionów euro rocznie.

Oceniono, że "Stany Zjednoczone zawsze kusiły branżę meblarską". "Tym razem przedsiębiorcom sprzyja jednak sytuacja międzynarodowa. Gospodarcze starcie Waszyngtonu z Pekinem przeszło już w wyniszczającą wojnę handlową i poważnie uderzyło w eksport chińskich mebli na amerykański rynek. Polskie firmy zamierzają wykorzystać okazję" - czytamy.

Kolejne głosy za podniesieniem wieku emerytalnego. Kolejne głosy za podniesieniem wieku emerytalnego. "Czeka nas to jeszcze za kadencji PiS"Czytaj dalej

Ofensywa na wielką skalę

"Przygotowaliśmy strategiczny plan wejścia z ofensywą marketingową na największych branżowych targach w USA, High Point Market w Północnej Karolinie, uznawanych też za największe na świecie" - powiedział dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Michał Strzelecki.

Gazeta podaje, że "za 2,7 mln zł - rekordową kwotę, jaką do tej pory wydała branża meblarska w swej historii na promocję rodzimych mebli na konkretnym rynku - OIGPM, organizator imprezy, zapewnił udział oferty polskich mebli w całym cyklu wystaw High Point Market". "Specjalnie przygotowana prezentacja sprzętów “made in Poland” ma się pojawić w co najmniej trzech odsłonach wystawy. W wiosennej i jesiennej jej edycji w przyszłym roku i znów na wiosnę 2021 r." - informuje “Rzeczpospolita”.

“Rz” dodaje, że meblarskie stowarzyszenie "liczy na długofalowy efekt promocji". "Jaki? To pokaże czas. Środowisko jest jednomyślne: po profesjonalnym rekonesansie i solidnej ofensywie marketingowej musi nastąpić znaczące otwarcie w USA i spodziewane są zyski" - zaznaczono. (PAP)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News