BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 01.06.2021. Palac Prezydencki. Podpisanie przez Prezydenta RP tzw. ustawy w sprawie Mlodziezowych Rad gminy, powiatow i sejmikow wojewodztw. N/z: premier Mateusz Morawiecki

East News, Piotr Molecki

Mateusz Morawiecki mówi wprost. Zarabiał bardzo dużo i tego nie ukrywał

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki w najnowszym wywiadzie przyznał, że pracując w bankowości zarabiał bardzo dużo pieniędzy. Jednocześnie podkreślił, że nie posiada żadnych aktywów poza granicami Polski.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na ile wyceniany jest majątek Mateusza Morawieckiego

  • Co o swoim majątku mówi premier

Mateusz Morawiecki tłumaczy się z pieniędzy

Majątek premiera Mateusza Morawieckiego od zawsze budził ogromną ciekawość społeczeństwa. W związku z tym, że państwo Morawieccy w 2013 r. dokonali rozdzielności majątkowej, część należąca do żony premiera nie była ujawniana.

"Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji, że Mateusz Morawiecki wraz z żoną zainwestowali w 2002 r. w 15 ha ziemi za 700 tys. zł. Z kolei dziennikarze Wirtualnej Polski poinformowali, że Mateusz i Iwona Morawieccy figurują w 24 księgach wieczystych. Z danych szacunkowych wynika, że majątek premiera i jego żony wynosi ok. 40 mln zł.

W najnowszym wywiadzie dla dziennika "Fakt" premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w okresie pracy w bankowości inwestował z żoną w nieruchomości. Dodał, że nie ma żadnej części nieujawnionej swojego majątku.

- Rzeczywiście zarabiałem bardzo dużo pieniędzy i nigdy tego nie ukrywałem - powiedział premier. Dodał, że w bankowości spędził niemal 20 lat, a następnie zdecydował się przejść do polityki.

Mateusz Morawiecki z górą pieniędzy

- Miałem propozycję pozostania w szeroko pojętym sektorze bankowym i zarabiania pieniędzy - wyjaśnił. Ostatecznie Mateusz Morawiecki wybrał władzę zamiast pieniędzy i przeszedł do polityki.

Mateusz Morawiecki tłumaczył, że dokonał rozdzielności majątkowej z żoną, ponieważ nie chciał, aby jej działalność oddziaływała na jego. Podkreślił, w imieniu żony i swoim, że nie posiadają żadnych aktywów i inwestycji poza granicami Polski.

Mimo kontrowersji wokół swojego majątku, premier jest zwolennikiem ustawy o jawności majątku polityków wysuniętej w 2019 r. Obecnie bada ją Trybunał Konstytucyjny, a dalsze losy są nieznane.

Przypomnijmy, że zagorzałym zwolennikiem ujawniania majątku polityków był prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Na spotkaniu w Słupsku w 2019 r. prezes PiS podkreślał, że ujawnione mają być majątki nawet małżonek polityków oraz źródła, które doprowadziły do posiadania kapitału.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >