BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Marriott tworzy konkurencyjny portal dla Airbnb

30 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Sieć luksusowych hoteli Marriott ogłosiła, że wdroży portal internetowy działający podobnie jak Airbnb. Na platformie będzie oferował jednak jedynie luksusowe domy i apartamenty.

O pomyśle Marriott'a poinformował nowojorski dziennik The Wall Street Journal. Największa sieć hoteli na świecie swoją platformę do wynajmu ma nazwać Homes & Villas by Marriott International. 

Marriott konrta Airbnb 

Obecnie na świecie grupa hotelowa Marriott jest właścicielem około 7 tys. nieruchomości. Do Marriott'a należą m.in. takie marki jak: W Hotels, Ritz-Carlton czy Courtyard. Hotele firmy obecne są w 130 krajach, co przekłada się na łączną liczbę ponad 1 miliona pokoi. Grupa umożiwia zakwaterowanie w bardzo wysokim standardzie, hotele Marriott uchodzą w każdym kraju za oferujące najwyższe standardy. Nowa platforma sprzedażowa ma za to oferować dodatkowe 2000 „luksusowych i luksusowych domów” w ponad 100 miastach. Póki co Marriott oferuje wypożyczanie domów w 4 miastach, z czego w trzech europejskich: Londynie, Rzymie i Lizbonie. Domy będą zarządzane przez firmy wynajmujące i wyposażone w Wi-Fi, wszelkie udogodnienia jakie możemy otrzymać w pokojach sieci Marriott, takie jak pościel i profesjonalnie sprzątane po każdym pobycie. Ma także istnieć specjalny program lojalnościowy, który umożlwiwi stałym klientom zbieranie puntków, które potem będą mogli zamieniać na zniżki i inne benefity - informuje The Wall Street Journal. 

Dla porówniania łączna liczba oferowanych na Airbnb miejsc do noclegu przekracza 6 milionów, a portal działa w 190 krajach, gdzie oferty znaleźć możemy na terenie 81 tys. miast, pisze CNN. Airbnb, który do tej pory występował w roli pośrednika pomiędzy oferującymi nieruchomości do kilkudniowego wynajęcia, a turystami szukającymi takich miejsc. Obecnie firma z Kalifornii wchodzi jednak w przestrzeń hotelową. W ubiegłym miesiącu kupił start-up HotelTonight, aplikację, która ma być skierowana do użytkowników, którzy z różnych przyczyn muszą znaleźć miejsce do spania w zasadzie na ostatnią chwilę. 

Sądząc po skupieniu się na ekskluzywnych nieruchomościach, nowa usługa Marriott jest bardziej konkurencyjna wobec usługi „Plus” Airbnb , która także oferuje podobne nieruchomości, czyli o znacznie podwyższonym standarcie w wielu miejscach świata, szczególnie popularnych wśród turystów. Brian Chesky, dyrektor generalny Airbnb pomysł Marriott'a uznał za dowód na to, że grupa traci udziały w rynku i rozpaczliwie szuka klientów, którzy zaczynają jej umykać - o czym poinformował w CBS This Morning. 

Airbnb zrobi przetasowanie w branży hotelowej? 


Kalifornijski portal jest obecnie waet około 31 miliardów dolarów i nic nie wskazuje na to, żeby ta wartość miała w najbliższym czasie się obniżać. Firma niedawno kupiła za równowartość 200 mln USD indyjską firmę hotelarską o nazwie OYO i planuje jej dalszy rozwój. Jak podaje internetowe wydanie CNN, Airbnb chce zainwestować także w hotel znajdujący się w samym centrum Manhattanu. Specyfika tego miejsca będzie polegała jednak na tym, że wszystkie kwatery w owym budynku będę należały do prywantych właścicieli, którzy pomogą swoim gościom zaaklimatyzwoać się w mieście, poprzez oporwadzanie, czy służenie radą lub pomocą dotyczącą komunikacji lub gastronomii.

Tagi:

noclegiMarriott

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Nie masz maseczki? Licz się z mandatem

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto

Czytaj więcej >
Bon turystyczny - uważajcie na oszustów

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny

Czytaj więcej >
Biznes Info

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie

Czytaj więcej >
MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Turystyka

Makłowicz wypowiedział się na temat paragonów z wakacji. Nie ma dobrych wieści

Czytaj więcej >
Biznes Info

Turystyka

W wakacje możemy nieźle przepłacić, chociaż wcale nie chodzi o paragony ze smażalni

Czytaj więcej >
Bon turystyczny ma prawie rok

Turystyka

Bon turystyczny czeka na miliony, które go wykorzystają. 500 zł wydasz na wakacje

Czytaj więcej >