BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Marriott tworzy konkurencyjny portal dla Airbnb

30 Kwietnia 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Sieć luksusowych hoteli Marriott ogłosiła, że wdroży portal internetowy działający podobnie jak Airbnb. Na platformie będzie oferował jednak jedynie luksusowe domy i apartamenty.

O pomyśle Marriott'a poinformował nowojorski dziennik The Wall Street Journal. Największa sieć hoteli na świecie swoją platformę do wynajmu ma nazwać Homes & Villas by Marriott International. 

Marriott konrta Airbnb 

Obecnie na świecie grupa hotelowa Marriott jest właścicielem około 7 tys. nieruchomości. Do Marriott'a należą m.in. takie marki jak: W Hotels, Ritz-Carlton czy Courtyard. Hotele firmy obecne są w 130 krajach, co przekłada się na łączną liczbę ponad 1 miliona pokoi. Grupa umożiwia zakwaterowanie w bardzo wysokim standardzie, hotele Marriott uchodzą w każdym kraju za oferujące najwyższe standardy. Nowa platforma sprzedażowa ma za to oferować dodatkowe 2000 „luksusowych i luksusowych domów” w ponad 100 miastach. Póki co Marriott oferuje wypożyczanie domów w 4 miastach, z czego w trzech europejskich: Londynie, Rzymie i Lizbonie. Domy będą zarządzane przez firmy wynajmujące i wyposażone w Wi-Fi, wszelkie udogodnienia jakie możemy otrzymać w pokojach sieci Marriott, takie jak pościel i profesjonalnie sprzątane po każdym pobycie. Ma także istnieć specjalny program lojalnościowy, który umożlwiwi stałym klientom zbieranie puntków, które potem będą mogli zamieniać na zniżki i inne benefity - informuje The Wall Street Journal. 

Dla porówniania łączna liczba oferowanych na Airbnb miejsc do noclegu przekracza 6 milionów, a portal działa w 190 krajach, gdzie oferty znaleźć możemy na terenie 81 tys. miast, pisze CNN. Airbnb, który do tej pory występował w roli pośrednika pomiędzy oferującymi nieruchomości do kilkudniowego wynajęcia, a turystami szukającymi takich miejsc. Obecnie firma z Kalifornii wchodzi jednak w przestrzeń hotelową. W ubiegłym miesiącu kupił start-up HotelTonight, aplikację, która ma być skierowana do użytkowników, którzy z różnych przyczyn muszą znaleźć miejsce do spania w zasadzie na ostatnią chwilę. 

Sądząc po skupieniu się na ekskluzywnych nieruchomościach, nowa usługa Marriott jest bardziej konkurencyjna wobec usługi „Plus” Airbnb , która także oferuje podobne nieruchomości, czyli o znacznie podwyższonym standarcie w wielu miejscach świata, szczególnie popularnych wśród turystów. Brian Chesky, dyrektor generalny Airbnb pomysł Marriott'a uznał za dowód na to, że grupa traci udziały w rynku i rozpaczliwie szuka klientów, którzy zaczynają jej umykać - o czym poinformował w CBS This Morning. 

Airbnb zrobi przetasowanie w branży hotelowej? 


Kalifornijski portal jest obecnie waet około 31 miliardów dolarów i nic nie wskazuje na to, żeby ta wartość miała w najbliższym czasie się obniżać. Firma niedawno kupiła za równowartość 200 mln USD indyjską firmę hotelarską o nazwie OYO i planuje jej dalszy rozwój. Jak podaje internetowe wydanie CNN, Airbnb chce zainwestować także w hotel znajdujący się w samym centrum Manhattanu. Specyfika tego miejsca będzie polegała jednak na tym, że wszystkie kwatery w owym budynku będę należały do prywantych właścicieli, którzy pomogą swoim gościom zaaklimatyzwoać się w mieście, poprzez oporwadzanie, czy służenie radą lub pomocą dotyczącą komunikacji lub gastronomii.

Podobne artykuły

By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147

Turystyka

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.

Turystyka

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

Czytaj więcej >
wakacje-pixabay-expresselblag

Turystyka

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Czytaj więcej >

Turystyka

Coraz mniej turystów nad Bałtykiem. Sprytni mogą zaoszczędzić na wakacjach

Czytaj więcej >

Turystyka

Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów

Czytaj więcej >
(FILES)This file photograph taken on March 23, 2020, shows Ryanair passenger aircraft on the tarmac at Dublin airport. - Irish low-cost carrier Ryanair said May 1, 2020, that it plans to axe up to 3,000 pilot and cabin crew jobs, with air transport paralysed by the coronavirus pandemic. Dublin-based Ryanair added in a statement that most of its flights will remain grounded until at least July and predicted it would take until summer 2022 before passenger demand recovers. (Photo by Paul Faith / AFP)

Turystyka

Ryanair usuwa kolejne loty ze swojego rozkładu. Przez powrót obostrzeń

Czytaj więcej >