BiznesINFO.pl
Premier zabrał głos w sprawie możliwej dymisji Łukasza Szumowskiego

Flickr/Kancelaria Premiera

Szumowski zostanie w rządzie? Jest odpowiedź Morawieckiego

25 Lipca 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Od kilku tygodni trwają spekulacje dotyczące kto odejdzie z rządu w ramach zapowiedzianej rekonstrukcji. Wśród ministrów, którzy mogą spodziewać się dymisji wskazywany jest minister zdrowia Łukasz Szumowski. W piątek spekulacje te skomentował premier Mat

Morawiecki o odejściu Szumowskiego

Spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu potwierdził w ostatnią niedzielę w publicznym radiu lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zdradził, że zmiany w rządzie nastąpią po wakacjach i można spodziewać się zmiany w strukturze gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. Kaczyński nie chciał jednak zdradzić kto może pożegnać się z rządem, zapowiedział jedynie, że premier może czuć się bezpiecznie.

Giełda nazwisk jednak ruszyła. Wiadomo, że z rządu odejdzie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz co zapowiedział sam minister w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Kto jeszcze? Wśród najczęściej wymienianych nazwisk wskazywano ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, szefową resortu sportu Danutę Dmowską-Antoniuk, a także ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Do rzekomej dymisji szefa resortu zdrowia odniósł się w piątkowym wywiadzie dla Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Ze słów szefa rządu wynika, że on sam nie chce odejścia ministra Szumowskiego. 

- Jestem przede wszystkim przewdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe decyzje, za to, że tak odważnie podejmował te decyzje. Dzięki niemu przeszliśmy tę fazę suchą stopą, w miarę suchą nogą. Jeżeli w ogóle będzie druga fala, tego nie wiemy, bo i dzisiaj sytuacja wygląda niepokojąco, ale myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią. Ja wobec pana ministra Szumowskiego nie mam żadnych innych planów. Mam nadzieję na współpracę z panem ministrem - powiedział Morawiecki.

Przypomnijmy, że Łukasz Szumowski objął tekę ministra zdrowia w styczniu 2018 roku, zastępując w tej roli Konstantego Radziwiłła. W jednym z wywiadów Szumowski zdradził, że to osobiście Morawiecki namówił go do wejścia w skład rządu. Premier miał użyć słów: "Jeśli chcesz zmieniać Polskę, to ten pociąg odjeżdża".

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >