BiznesINFO.pl
Lidl opublikował swoje stanowisko w sprawie gospodarki wodnej

Biznes Info

Lidl przedstawił swoje stanowisko w zakresie gospodarki wodnej

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Lidl zaprezentował swoje stanowisko w sprawie gospodarki wodnej, w którym podkreślono, że kwestia deficytu wody jest dla sieci priorytetowa. Ponieważ część przychodów firmy pochodzi z produktów rolnych, których wytworzenie wyma

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie jest oficjalne stanowiskp Lidla w zakresie gospodarki wodnej

  • Ile wody marnuje się przy produkcji dóbr

  • W jaki sposób Lidl chce ograniczyć zużycie wody

Lidl zwraca uwagę na zużycie wody

Lidl wydał oficjalne stanowisko w zakresie gospodarki wodnej. “Sieć Lidl Polska kwestię deficytu wody traktuje priorytetowo” - zaznacza niemiecka sieć na samym wstępie.

Firma zwraca uwagę jak wielki wpływ na zużycie wody, do której dostęp został nazwany przez NFZ prawem człowieka, ma rosnąca produkcja żywności, tekstyliów i innych dóbr konsumpcyjnych. Do tego dochodzą zmiany klimatu, które również przyczyniają się do zużycia i obniżenia jakości wody. 

Lidl zwraca uwagę, że w związku z działalnością człowieka, coraz więcej osób musi mierzyć się z niedoborem wody, dlatego tak niezbędne jest podejmowanie kroków, które zapobiegną marnotrawstwu.

"Sektor handlu ma obowiązek dbać o zasoby wody"

“W sektorze detalicznego handlu żywnością, przy średnim obrocie wynoszącym 47 litrów na jedno euro, zużywa się znacznie więcej wody niż w innych sektorach. Ryzyko związane z wodą odgrywa zatem ważną rolę. Brak dostępności tego zasobu stanowi zagrożenie, szczególnie dla łańcucha dostaw w strefach przybrzeżnych. Dotyczy to zwłaszcza produkcji pierwotnej, odpowiedzialnej za ponad 70 % całkowitego zużycia wody. W rolnictwie stosuje się również pestycydy i nawozy, które mają negatywny wpływ na jakość wody” - czytamy w stanowisku opublikowanym przez Lidl.

“W tym kontekście sektor handlu detalicznego żywnością ma obowiązek – zwłaszcza poprzez zakup własnych towarów – ostrożnie obchodzić się z zasobami wody. W tej kwestii znaczenie ma zarówno zużycie, jak i możliwe zanieczyszczenia. Z tego powodu odpowiedzialne korzystanie z zasobów słodkiej wody jest głównym polem działania w strategii zrównoważonego rozwoju Lidla w zakresie zakupów” - dodaje niemiecka spółka.

Lidl opracowuje strategię wodną

W związku z przedstawionymi problemami Lidl opracowuje własną strategię wodną, która ma na celu maksymalne ograniczenie zagrożeń związanych z marnotrawstwem wody w łańcuchach dostaw sieci.

Sieć dyskontów ma zamiar wykorzystać możliwość aktywnego wprowadzania zmian w swoich sklepach. Lidl chce to przeprowadzić na przykład poprzez zwiększenie udziału certyfikowanych produktów w ofercie.

Certyfikowane produkty znajdziemy we wszystkich kategoriach produktów: sprzedawanych kwiatach i roślinach, tekstyliach, surowcach, czy near-food.

Tagi:

Lidl

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Badanie dotyczące sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Sprawdzano reakcje sprzedawców

Czytaj więcej >
Zakaz handlu obowiązuje w tym roku w niemal wszystkie niedziele

Handel

Black Friday. Niektórzy klienci przestają wierzyć w okazyjne ceny

Czytaj więcej >

Handel

Mieszkaniec Rydułtowy kupił pellet. W worku znalazł części mebli

Czytaj więcej >