Konferencja premiera. Ostre restrykcje 1 listopada.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 30 Października 2020

Wiadomo już co ze Wszystkimi Świętymi i nowymi obostrzeniami. Tak ostrych restrykcji się nie spodziewano

Konferencja Mateusza Morawieckiego przyniosła nowe restrykcje obowiązujące w pandemicznej rzeczywistości. Premier ujawnił decyzje związane z funkcjonowaniem cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych.

- Wszyscy popełniliśmy błędy, w tym w Polsce popełniliśmy błędy - rozpoczął konferencję Mateusz Morawiecki. Później poinformował, że 31 października, 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Premier zniechęcił także Polaków do przemieszczania się.

Konferencja rozwiewa wszystkie wątpliwości

Konferencja zaplanowana na piątek 30 października właśnie trwa, a premier Mateusz Morawiecki przedstawia kolejne restrykcje. Najbardziej interesującą wszystkich kwestią jest ta związana z dniem Wszystkich Świętych.

Konferencja jest także bardzo istotna wobec masowo pojawiających się fake newsów w mediach. Piotr Mueller, rzecznik rządu w czwartek zdementował plotkę jakoby rząd planował wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie całego kraju.

- Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie ''za'' i ''przeciw'' takiej decyzji, aby na przykład zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja, mówił i jednocześnie uspokajał Mueller. Jaki jest efekt rozmów?

Orlen, PKO BP, Tauron i inne spółki Skarbu Państwa dostały specjalne zadanie od premiera. Skorzystać mają tysiące PolakówOrlen, PKO BP, Tauron i inne spółki Skarbu Państwa dostały specjalne zadanie od premiera. Skorzystać mają tysiące PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami
2. Uwaga rodzice, wszyscy muszą o tym wiedzieć, chodzi o zdalne nauczanie. Premier informuje, polskie mamy są zaniepokojone
3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Konferencja premiera i Wszystkich Świętych w tle

Na konferencji premier powiedział, że cmentarze 31 października, 1 listopada i 2 listopada będą zamknięte. Premier zachęcał także Polaków do pozostania w domach. Decyzję rządu argumentował także troską o osoby starsze.

Z rana odbyła się także konferencja minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Szefowa resortu apelowała do seniorów o pozostanie w domu i apelowała o wsparcie programu "Korpus Wsparcia Seniorów". Resort poinformował, że od początku trwania programu skorzystało z niego 6,5 tys. seniorów, a w pomoc włączyło się także 6 tys. wolontariuszy i pracowników społecznych.

- Proszę państwa, seniorów, abyście też porozmawiali w tym trudnym czasie ze swoimi wnukami, że wychodzenie na ulice w tym trudnym czasie naraża bliskich na zakażenie, zaapaleowała minister. Marlena Maląg podziękowała także PZU, PKO BP, Orlenowi oraz podmiotom prywatnym za zaangażowanie we wsparcie dla seniora. Poprosiła również o pozostanie w domach w dniu Wszystkich Świętych.

Andrzej Duda wydał ważne oświadczenie. Posuwa się do odważnego czynu, czeka go kolejne oburzenie Polaków?Andrzej Duda wydał ważne oświadczenie. Posuwa się do odważnego czynu, czeka go kolejne oburzenie Polaków?Czytaj dalej

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych przypadkach zakażeń. Najwięcej z nich pochodzi z woj. mazowieckiego i wielkopolskiego. Łącznie na COVID-19 w Polsce zmarło 5 351 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wisła Kraków. Najlepszy polski klub początku XXI wieku
  2. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  3. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  4. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz
  5. Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące Polaków
  6. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News