ryanair opłaty
Wikipedia/RHL Images
Autor Paulina Musianek - 30 Lipca 2019

Kolejne podwyżki w Ryanair. Za co zapłacimy więcej?

Linie lotnicze Ryanair kolejny raz podniosły ceny. Podwyżki irlandzkiego przewoźnika będą dotyczyć dodatkowych opcji, które może wykupić pasażer.

Ryanair po raz drugi w tym roku wprowadza zmiany w swoim cenniku. Irlandzki przewoźnik wprowadza podwyżki na opłaty za bagaż podręczny do 10 kg oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Tanie linie nie są już takie tanie?

Od lipca pasażerowie Ryainar płacą więcej

Podróż samolotem irlandzkiej linii będzie droższa niż wcześniej, jeśli będziesz chciał wziąć z sobą większy bagaż lub szybciej wejść na pokład.

W ubiegłym roku za pierwszeństwo wejścia na pokład trzeba było zapłacić od 6 do 8 euro, w styczniu od 6 do 10 euro, a od lipca już od 6 do 12 euro. Koszt takiej dodatkowej usługi zależy od długości podróży oraz jak szybko ją wykupimy. Pierwsze 30 "priority" na danym locie ma kosztować 6 euro, kolejne mają być droższe.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Ryanair podniósł też ceny nadania dużego bagażu podręcznego, czyli torby lub walizki o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kilogramów. W listopadzie i grudniu taka usługa kosztowała pasażera 8 lub 10 euro, w styczniu od 10 do 12 euro, a obecnie od 10 do 17,5 euro. Co więcej, odprawienie na lotnisku bagażu o wadze 10 kg, bez różnicy czy w punkcie odprawy czy na bramce przed wejściem na pokład, zapłacimy 25 euro, 5 euro więcej niż wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  4. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News