Koleje Dolnośląskie wprowadzają przystanki na żądanie
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Października 2019

Ogromne zmiany w kolei. Przystanki będą na żądanie

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą spodziewać się rewolucji w przejazdach. Polski przewoźnik wprowadza znane z komunikacji miejskiej przystanki “na żądanie”. Na razie taki status otrzymają dwie stacje kolejowe.

Kolej “na żądanie”

Jak podaje serwis Polsatnews.pl, od najbliższej korekty rozkładu, która wejdzie w życie od 15 grudnia 2019, dwie stacje na Dolnym Śląsku otrzymają status stacji “na żądanie”. Będzie to dotyczyć stacji “Krzyżowa” i “Nowa Wieś Legnicka”. Obydwa przystanki z nowym statusem w rozkładach z godzinami odjazdów będą oznaczone znakiem czarnego trójkąta.

Pojawia się pytanie, jak będzie polegał system stacji. W przypadku przystanków “na żądanie” w komunikacji miejskiej pasażer staje na przystanku, a kiedy nadjeżdża autobus, to interesant musi pomachać ręką na znak, żeby transport się zatrzymał. Z kolei pasażerowie, którzy chcą wysiąść, używają specjalnych przycisków zainstalowanych w autobusach - system się sprawdza.

Wcześniejsza emerytura stażowa. Od zaraz skorzysta nawet 100 tys. osóbWcześniejsza emerytura stażowa. Od zaraz skorzysta nawet 100 tys. osóbCzytaj dalej

Kolej przejdzie rewolucję

Jednak pociąg może być znacznie trudniej zatrzymać niż miejski autobus. Jak będzie funkcjonował system? Jak się okazuje, jeszcze nie wiadomo, jak będzie działać rozwiązanie. Biuro prasowe Kolei Dolnośląskich poinformowało portal Polsatnews.pl, że na szczegółówe informacje na temat nowego systemu trzeba jeszcze poczekać parę dni.

Jednocześnie na obydwu stacjach kolejowych pojawiły się informacje dla podróżujących, na temat wprowadzenia przystanków “na żądanie”. W informacji pasażerowie zostali pouczeni, aby ustawiać się na stacji w miejscu widocznym dla maszynistów.

Podobne udogodnienia dla pasażerów zostały wprowadzone między innymi w Czechach i Niemczech, również na liniach lokalnych kolei - pisze portal.

Kasjer z Lidla podmienił kartę staruszka. Mylił się, bo myślał, że nikt nie widziKasjer z Lidla podmienił kartę staruszka. Mylił się, bo myślał, że nikt nie widziCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  3. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  4. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  5. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  6. Pająk wielkości psa. Ptasznik goliat jest wyjątkowo agresywny
  7. Ujawniono wielkie oszustwo. Wyciekł niepublikowany raport dot. produktów spożywczych w sklepach w Polsce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News