BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ogromne zmiany w kolei. Przystanki będą na żądanie

13 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą spodziewać się rewolucji w przejazdach. Polski przewoźnik wprowadza znane z komunikacji miejskiej przystanki “na żądanie". Na razie taki status otrzymają dwie stacje kolejowe.

Kolej “na żądanie”

Jak podaje serwis Polsatnews.pl, od najbliższej korekty rozkładu, która wejdzie w życie od 15 grudnia 2019, dwie stacje na Dolnym Śląsku otrzymają status stacji “na żądanie”. Będzie to dotyczyć stacji “Krzyżowa” i “Nowa Wieś Legnicka”. Obydwa przystanki z nowym statusem w rozkładach z godzinami odjazdów będą oznaczone znakiem czarnego trójkąta.

Pojawia się pytanie, jak będzie polegał system stacji. W przypadku przystanków “na żądanie” w komunikacji miejskiej pasażer staje na przystanku, a kiedy nadjeżdża autobus, to interesant musi pomachać ręką na znak, żeby transport się zatrzymał. Z kolei pasażerowie, którzy chcą wysiąść, używają specjalnych przycisków zainstalowanych w autobusach - system się sprawdza.

Kolej przejdzie rewolucję

Jednak pociąg może być znacznie trudniej zatrzymać niż miejski autobus. Jak będzie funkcjonował system? Jak się okazuje, jeszcze nie wiadomo, jak będzie działać rozwiązanie. Biuro prasowe Kolei Dolnośląskich poinformowało portal Polsatnews.pl, że na szczegółówe informacje na temat nowego systemu trzeba jeszcze poczekać parę dni.

Jednocześnie na obydwu stacjach kolejowych pojawiły się informacje dla podróżujących, na temat wprowadzenia przystanków “na żądanie”. W informacji pasażerowie zostali pouczeni, aby ustawiać się na stacji w miejscu widocznym dla maszynistów.

Podobne udogodnienia dla pasażerów zostały wprowadzone między innymi w Czechach i Niemczech, również na liniach lokalnych kolei - pisze portal.

Podobne udogodnienia dla pasażerów zostały wprowadzone między innymi w Czechach i Niemczech, również na liniach lokalnych kolei - pisze portal.

Podobne artykuły

Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Biedronka wycofuje szkodliwy ser

Handel

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobę

Czytaj więcej >
By Krzysztoferski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29842461

Handel

Zakaz obowiązuje od 20 maja. Ale w sklepach wciąż możesz znaleźć alternatywy

Czytaj więcej >
Niedziela handlowa

Handel

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiaj

Czytaj więcej >
Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

Handel

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >