BiznesINFO.pl
wysunięta-szuflada-wikimedia-Arnold-Reinhold

domena publiczna

Kasety VHS wracają do łask. Za klasyki można dostać tysiące złotych

11 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Kasety VHS z powodu powrotu mody na lata 80. również wracają do łask. W dobie odtwarzania filmów z internetu kolekcjonerzy są skłonni zapłacić coraz więcej za dobrze zachowane kasety wideo. Jeśli więc chcesz podreperować domowy budżet, to przeszukaj pawlacz i szuflady.

Niekwestionowana moda na lata 80. i 90., w której niewątpliwe swój udział ma Netlix oraz trendy muzyczne spowodowała, że coraz więcej osób poszukuje kaset VHS. Jakiś czas temu z szaf wyciągaliśmy gramofony i płyty winylowe, teraz czas na magnetowidy i kasety wideo. Spragnieni rytuału przewijania taśmy na kasecie są w stanie zaoferować naprawdę duże pieniądze za klasyki.

Kaseta VHS sprzedana za 109 tys. zł

Bankier.pl podaje, że niedawno na aukcji jeden z amatorów filmów na kasetach VHS zapłacił za "Powrót do przyszłości" 109 tys. zł.

Najbardziej cenne dla kolekcjonerów są kasety, które nie były nigdy rozpakowane. Dzięki temu właściciel "Powrotu do przyszłości" (rok prod. 1995), którego nigdy nie włożył do magnetowidu zarobił 109 tys. zł. Niebotyczne ceny osiągnęły również "Gwiezdne wojny. Nowa nadzieja" (1984) - 91 tys. zł oraz "Rambo. Pierwsza krew" (1982) - 64 tys. zł. Wydania na kasetach wideo były anglojęzyczne.

Jeżeli posiadamy jednak takie pozycje jak "Szczęki", "Goonies", "Pogromy duchów" czy "Indiana Jones. Poszukiwacze zaginionej Arki", to także możemy liczyć na prawdziwe kokosy, bowiem filmy są w czołówce tych najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów.

Niezłe pieniądze można zgarnąć również za otwarte kasety wideo

Aukcje internetowe są pełne również kaset wideo, które już były otwarte. Widoczne ślady porysowanej od przewijania taśmy, które pamiętają zapewne użytkownicy kaset VHS nie są jednak dodatkowym walorem, ponieważ dużo bardziej wartościowe okazują się filmy zachowanej w dobrej jakości.

Za otwarte, lecz rzadko przewijane "klasyki" możemy zgarnąć po kilkaset złotych, co potwierdzają aukcje na eBay i Allegro. Warto przetrząsnąć także szafki w poszukiwaniu bajek, które również osiągają wysokie ceny.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biden zamierza zbudować w Polsce wielkie silosy na ukraińskie zboże. Minister rolnictwa apeluje do rolników

Czytaj więcej >

Handel

Prezes marki Yasumi o plusach i minusach franczyzy

Czytaj więcej >

Handel

Materiały budowlane drożeją w zastraszającym tempie. Jeśli planujesz remont, to lepiej go nie odkładaj

Czytaj więcej >

Handel

Braki towarów coraz bardziej doskwierają, tym razem ucierpią miłośnicy pikantnych dań

Czytaj więcej >

Handel

Netto planuje wprowadzić zmiany nocne po niedzielach handlowych. Związkowcy wściekli

Czytaj więcej >
Rachunek za prąd w wysokości 17 tys. zł zaskoczył emerytów

Handel

Ogródki działkowe coraz droższe. Sprzedający mogą zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych

Czytaj więcej >